banner47

Türkiye'de en kirli hava Aydın'da

Bakanlık son raporu yayınladı

Türkiye'de en kirli hava Aydın'da
banner68
banner90

Aydın kamuoyunun en önemli tartışmalarından biri olan hava kirliliği konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önemli bir istatistik yayınladı. Yayınlanan rapora göre, Aydın hava kalitesi sağlık sorunlarına neden olabilecek kadar kötü olan tek il oldu.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonlarının bugüne ait hava kalitesi raporları kurumun resmi web sitesinde yayınladı. Sabah saat 09.00 itibariyle Hava Kalitesi İndeksi (HKİ) 499 olarak ölçülen Aydın, tehlikeli grupta yer alan tek il oldu. Hava kalitesi ciddi sağlık etkilerine neden olabilecek seviyedeki tek il olan Aydın’ı, hassas HKİ grubunda yer alan Muğla, Denizli ve Eskişehir illeri takip etti. Bu dört ilin dışındaki illerin hava kalitesi iyi ve orta HKİ olarak sıralandı.

banner81
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burhan
Burhan - 1 yıl Önce

Önce şu Germencik ve civarlarındaki enerji santrallerini kapatsınlar bakın hava nasıl ter temiz olur bunu devlet kapatmıyor önce devlet işe el atacak. Devletimiz bu rapor karşısında napacak acaba merak ediyorum. İnşAllah çevre ve şehircilik bakanlığı nasıl bir el atacak bu işe öyle rapor yayınlaması değil bu haberi kim yapıyorsa çevre ve şehircilik bakanlığı ne yapacak bunun haberinde yapsın halka sunsunlar bence. Teşekkürler.

İbrahim şahin
İbrahim şahin - 1 yıl Önce

Sayın belediye başkanımız ne düşünüyor bu konuda merak ediyorum.

Neyman
Neyman - 1 yıl Önce

Sn Aydin sever buyuksehirle akakasi yokki bakanlik izniyle yapiliyor yada daha büyük izinlerle belediye baskanida Aydinda oturuyor kadın millet bir yana kendini niye zehirlesinki ?
Zehir Aydin'a ama geliri ve vergisi Antepte susehire bu sehire gidiyor halk ne yapsin büyükşehir ne yapsın asil büyükler utansin incirimizi zeytinimizi de bitirdiler

Aydın sever
Aydın sever - 1 yıl Önce

Demek ki halk temiz havayı istemiyor. "HALK İSTER BÜYÜK ŞEHİR YAPAR"

İsmet eryılmaz
İsmet eryılmaz - 1 yıl Önce

Aydın il j k lığında çevre tim komutanlığı yaptığım dönemde beni ve ekibimi ceza yazmasın diye göreve göndermeyenler gözünüz aydın.Aydın kirli havaya teslim olmuş ...

Meral ben   Didim   diyorum
Meral ben Didim diyorum - 1 yıl Önce

Herkes ne bulursa onu yakıyor kışın akşam sokağa çıkmak bir faciaya

Taner Akkoyun
Taner Akkoyun - 1 yıl Önce

Uzun yaşayan insanların değil genç ölümlerin olduğu bir sehir haline geliyoruz. Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi. Kanuni Sultan Süleyman sağlık için böyle demiş...şu an ki gelinen durum sağlık olsun, geçmiş olsun, Allah rahmet eylesin...iyi insandı vesselam. ????????????

Huriye isbecer
Huriye isbecer - 1 yıl Önce

Ondan mı en uzun ömürlü insanlar aydında


banner80
SIRADAKİ HABER