banner47

Subaşı Yaylası hayata döndürülecek

Çalışmalar başladı

Subaşı Yaylası hayata döndürülecek
banner68

Karacasu’da uzun zamandır atıl vaziyette duran Subaşı Yaylası, hayata döndürülecek. Karacasu Belediyesi, yaylada bulunan mesire alanının düzenlenmesi ve temizlenmesi için çalışmalara başladı.

Karacasu Belediyesi, uzun süredir alkol alanların uğrak noktası haline gelen ve harabe haldeki Subaşı Yaylası’na el attı. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Subaşı Yaylası Mesire Alanı’nda çevre düzenlemesi ve temizlik çalışmalarına başladı. Ayrıca, burada bulunan mesire alanına mangal için şömine ocak yapmaya da başlandı. Çalışmalar bittiğinde, yayla ilçenin cazibe merkezlerinden biri olacak.

“YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”

Karacasu için önemli değerlerden birinin bu halde olmasına üzüldüğünü ifade eden Belediye Başkanı Zeki İnal, ‘Subaşı yaylasını tabiri yerindeyse yeniden inşa edeceğiz’’ dedi.

İnal, konuşmasının devamında, ‘’Yollarının bozukluğu, duvarların yıkıntıları, mesire alanındaki kırılmış beton masalar, kırılmış içki şişeleri, pislik içindeki alanlar beni çok rahatsız etti. Karacasu İçin önemli bir değer burası bu alanda ailelerin huzur içinde vakit geçiriyor olması gerekir. Bu rezalet görüntüden burayı kurtarmak için çalışmalara başladık. Allah’ın izniyle tabiri caizse Subaşı yaylasını yeniden inşa edeceğiz. Burada bir de camiimiz var duvarlarda çatlamalar var bakımsız bir halde ve kullanılamıyor. Buranın bakımını da yaptırıp Subaşına kazandıracağız.’’ İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER