banner47

Su taşkınlarını önleyecekmiş

Seçime beş kala, aklı başına geldi!

Su taşkınlarını önleyecekmiş
banner68
banner90

Aydın Büyükşehir Belediyesi, her yağışta yollarını su basması nedeniyle ulaşımın imkansız hale geldiği Efeler’de ‘yağmur suyu hat’ çalışması yapacak.  10 yıldır görevde olan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun seçime 5 ay kala bu çalışmayı başlatması, “Aklı yeni mi başına geldi?” yorumuna neden oldu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nün Efeler ilçe merkezinde yağmur suyu hat çalışması yapacağı duyuruldu. Normal seviyedeki yağışlarda bile vatandaşı isyan ettiren görüntülerin yaşandığı Efeler’de yapılacağı belirtilen çalışmanın aşırı yağışlarda yaşanması muhtemel taşkın, sel ve su baskını gibi olumsuzlukları önlemek için gerçekleştirildiği ifade edildi.

Efeler’e bağlı Mesudiye, Meşrutiyet, Hasanefendi, Veysipaşa ve Ramazanpaşa mahalleleri ile Taşköprü mevkisini kapsayacak olan yağmur suyu hattı yapımıyla ilgili projelendirme çalışmaları başladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Aşırı yağışlarda taşkın ve sel riski olan söz konusu bölgelerde yağmur suyu hat çalışması yaparak halkımızın can ve mal kaybı yaşamaması için büyük bir dikkat ve titizlikle çalışıyoruz. Proje çalışmalarının devam ettiği yağmur suyu hattı kısa zamanda yapılarak devreye alınacak. Halkımızın huzur ve mutluluğu için çalışmalarımız aralıksız sürecek” dedi.

10 yıldır görevde olan Çerçioğlu’nun 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçime sadece 5 ay kala bu çalışmayı başlatması, “Aklı başına yeni mi geldi?” yorumuna neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 13:51
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER