banner47

Sezon öncesi deve güreşçileri buluştu

200 deve sahibi bir araya geldi

Sezon öncesi deve güreşçileri buluştu
banner68
banner90

Deve sahipleri ve deve güreşi sevenleri, güreş sezonu öncesinde yapılan bilgilendirme toplantısında buluştu. Aydın’dan da çok sayıda devecinin katıldığı Edremit’teki toplantıda yaklaşık 200 kişi bir araya geldi.

18 Kasım’da başlayacak olan deve güreşi sezonu öncesinde deve güreşlerine merak duyanlar ve deve sahipleri, Balıkesir’in Edremit ilçesinde buluştu.

Aydın’dan da çok sayıda katılımın sağlandığı panelde, uyulması gereken kurallar, develere sağlıklı yaşam koşullarının nasıl sağlanacağı gibi konular anlatıldı.

Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonundan yapılan açıklamada, “Gerçekleştirdiğimiz 2. Deve Güreşler Bilgilendirme Toplantısını, 200 kişilik bir katılımla gerçekleştirmemiş bulunmaktayız. Başta bu güzel günü hazırlayan Edremit Deveciler Derneği yönetim kuruluna, Bu panele destek olan Edremit Belediye Başkanı Sayın Kamil Saka’ya, toplantımıza katılarak bizleri onurlandıran tüm deve sahibi abi ve kardeşlerimize, deve güreşi severlere sonsuz teşekkür ederiz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 08:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ÖZAŞKIN
Mehmet ÖZAŞKIN - 2 yıl Önce

Güreşlerde kesinlikle saha içi kalabalığının önlenmesini rica ediyoruz çünkü kalabalık olunca güreşi degil insanları izliyoruz....bu durumdan çok rahatsızız....saygılar la iyi çalışmalar....

SIRADAKİ HABER