banner47

Savaş’tan suya indirim talebinin reddine tepki 

"Vatandaşı kazanç kapısı olarak görüyor"

Savaş’tan suya indirim talebinin reddine tepki 
banner68

AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin, su ve atık su ücretlerinde yüzde 50 indirim yapılması konusunda verdikleri önerge, CHP ve İYİ Parti oylarıyla reddedilmişti. Duruma tepki gösteren AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Bu karar, mevcut CHP'li Büyükşehir Belediye Yönetiminin vatandaşımızı kazanç kapısı olarak görmesinin açık bir örneğidir” dedi. 
NE OLMUŞTU?
ASKİ Mayıs ayı Genel Kurulu toplantısı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan vekili Evrim Karakoz başkanlığında toplandı. Toplantıda AK Parti grubu adına Mehmet Güler, su tarifeleriyle ilgili önerge verdi. Mevcut tarifelerinin vatandaşa ağır geldiğini ifade eden Güler su bedeli ve buna bağlı atık su bedellerinde yüzde 50 indirime gidilmesini talep etti.  AK Partililerin suya indirim yapılması için verdiği önerge CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi. 
SAVAŞ, TEPKİ GÖSTERDİ
AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, AK Parti tarafından verilen Aydın’da su ücretlerine indirim talebinin Büyükşehir Meclisinde CHP ve İYİ Parti oylarıyla ret edilmesine tepki gösterdi. 
Suya yüzde 50 indirim yapılmasının seçim dönemindeki vaatlerinden bir tanesi olduğunu anımsatan Mustafa Savaş; “31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Aydınlı hemşerilerimize, su ücretlerinde yüzde ellilik bir indirim yapacağımızın ve beş yıl boyunca da bu ücretlere zam yapmayacağımızın sözünü vermiştik. AK Parti’mizin Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin Büyükşehir Belediye Meclis Başkanlığına vermiş oldukları su ücretlerine yüzde ellilik indirim teklifi CHP ve İYİ Partili üyelerin itirazları ve bu yöndeki oylarıyla reddedilmiştir. Aydınlı hemşerilerim bu kararla birlikte ülkemizin en pahalı suyunu kullanmaya devam edecektir” dedi. 
“HEMŞERİLERİMİZİN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ”
“Ülkemizin farklı bölgelerindeki büyükşehir belediyelerinde su ücretlerindeki indirim haberleri kamuoyu ile peş peşe paylaşılırken, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP'li ve İYİ Partili meclis üyelerinin itiraz oylarıyla hemşerilerimizin mağduriyetinin devamı niteliğindeki bu kararı, mevcut CHP'li Büyükşehir Belediye Yönetiminin vatandaşımızı kazanç kapısı olarak görmesinin açık bir örneğidir” diyen Savaş, açıklamasını şöyle sürdürdü: 
“Hemşerilerimiz Belediye Meclis Üyelerine, Büyükşehir Belediye Başkanlığı yetkililerine telefon açarak, faks çekerek, elektronik posta göndererek, sözlü ve yazılı talepte bulunarak mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde açık talepte bulunabilirler, demokratik yöntemlerle yasalar çerçevesinde haklarını arayabilirler. Çünkü bu yanlışın neresinden dönülse kar olacaktır. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin devamı niteliğindeki yanlış bu tarihi kararları hemşerilerimizin takdirine bırakıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER