banner47
r

Pekdemir'den konkordato açıklaması: O Pekdemir biz değiliz!

Son dakika açıklaması..

Pekdemir'den konkordato açıklaması: O Pekdemir biz değiliz!
banner68
banner108

Bugün sabah saatlerinde Denizli merkezi olan ve Aydın ilinde de faaliyette bulunan 39 yıllık market zinciri konkordato ilan etmişti. FETÖ soruşturması kapsamında ağır yara alan Cemal Pekdemir’e ait Pekdemir Çiftliği AVM’nin konkordato başvurusu kabul edilmişti. Pekdemir ailesinden Cemal Pekdemir'in konkordato ilan etmesi büyük yankı uyandırdı. Pekdemir Çiftliğinin konkordato vermesi üzerine marketler zincirinin halkalarından olan Halil Pekdemir Çiftliği'nden "O Pekdemir biz değiliz" açıklaması geldi.

Cemal Pekdemir’e ait Pekdemir Çiftliği'nin konkordato kararı alması kamuoyunda "Pekdemir" üzerinden değerlendirme yapılması, Halil Pekdemir Çiftliği'ni harekete geçirdi.

"O PEKDEMİR BİZ DEĞİLİZ"

Halil Pekdemir yaptığı açıklamada; "Söz konusu konkordato haberlerinin şirketimizle ilişkili olmadığını kamuoyunun bilgilerine sunmak isteriz. Halil Pekdemir'in kurucusu ve halihazırda tek ortağı olduğu Denizli Ticaret Odası 12751 sicil no'su ile kayıtlı "Halil Pekdemir Çiftliği Gıda ve İht.Mad. Tic.San. Ltd.Şti" ünvanlı şirketimiz, 77 süpermarketi, 120 dönüm kapalı alanda faaliyet gösteren, jeotermal ısıtmalı topraksız serası, 100 dönüm kapalı alanlı büyükbaş besi çiftliği, 6 akaryakıt istasyonu ve düğün salonları ile farklı alanlarda herhangi bir ekonomik sıkıntı yaşanmaksızın faaliyetini sürdürmektedir. Şirketimizin sermaye yapısı güçlüdür. Tüm mali ve hukuki yükümlülüklerini mevzuat ve sözleşmelerle üstlendiği sorumluluklarına uygun şekilde yerine getirmektedir. Sayıları 1.250'yi aşan çalışanı ile birlikte istikrarlı biçimde gelişme azim ve kararlılığıyla çalışmaya devam edecektir. Kamuoyunun bilgi ve değerlendirmelerine saygıyla sunarız" denildi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER