banner47

"Koçarlı marka ilçe olacak"

Kaplan, STK'larla buluştu

"Koçarlı marka ilçe olacak"
banner68

Sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ile bir araya gelen Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, gerçekleştireceği projelerle ilçeyi marka haline getireceklerini söyledi.

AK Parti’li Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, STK temsilcileri ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Cihanoğlu Parkı'nda düzenlenen toplantıya meclis üyeleri ve belediye müdürleri de katıldı.

"DEMOKRASİ KESİNTİYE UĞRAMASIN"

Konuşmasına 12 Eylül 1980 askeri darbesinin yıl dönümü olduğunu hatırlatarak başlayan Kaplan, "O kara günün yıl dönümü. Bir kez daha askeri vesayet rejimini kınıyorum. Rabbim bu ülkeye bir daha böyle acılar, böyle dönemler yaşatmasın. Demokrasi kesintiye uğramasın, seçilmişler hiçbir sekteye uğramadan görevlerini yapsın. Bu bağlamda Cumhurbaşkanımızın Külliye'de büyükşehir belediye başkanlarının katılımı ile yaptığı toplantıyı çok anlamlı ve güzel buluyorum. Birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajlarının net bir şekilde verildiği bu toplantının ara ara yapılması gerektiğine inanıyorum" dedi.

TESPİT EDİLEN TALEP VE SORUNLAR İLETİLECEK

STK temsilcilerinden üyelerinin ve vatandaşlarının taleplerini almayı amaçladığını belirten Kaplan, bu toplantıdan çıkacak kararları 20, 21 ve 22 Eylül günlerinde düzenlenecek Ege Bölgesi Belediye Başkanları Toplantısı'nda gündeme getireceğini açıkladı.

Kaplan, “Sahadan gelen verileri ve talepleri toplayarak, belediyemizin imkanları ile devletin ve hükümetin imkanlarını birleştirerek hizmet etme ve daha yaşanabilir bir Koçarlı’yı ortaya çıkarma hedefindeyiz" ifadelerini kullandı.

ÖNCE EKONOMİ

Kaplan, ilçede ekonomik gelişmeyi sağlamak ve işsizliği önlemenin birinci vazifesi olduğunu belirterek, "Geçmişte bir sürü belediye başkanı arkadaşımız gelmiş, geçmiş. Ama biz diyoruz ki farklı bir belediyecilik. Basit, gündelik işleri zaten yapıyoruz. Daha profesyonel, kabul edilebilir işler yapacağız. Marka ilçe olma yolunda neler yapılması gerekiyorsa onları hep birlikte gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

"ÇARE KOÇARLI’NIN GÖBEĞİNDE"

Kaplan, “Ya çare sizsiniz, ya çare sizsiniz sözünden hareketle çare ne Aydın merkezde, ne de Ankara’da, çare Koçarlı’nın ta göbeğinde. Bunu seçilmiş arkadaşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcileriyle belediye meclis üyeleri arkadaşlarımızla başkan yardımcılarıyla bürokratlarla basınla başaracağız” dedi.

“GELİRLERİ ARTTIRDIK”


Belediyenin gelirlerini arttırmak için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Kaplan, şöyle devam etti:
 

"Belediyenin imkanları çok fazla değil. Ama biz kaynakları artırmak için çok ciddi mücadele ettik, belli bir mesafeye geldik. Gelirlerimizde önemli bir artış oldu. Ciddi şekilde de borç ödedik. Rakamlara girmeyeceğim. Belediyemiz kısa vadeli borçlar noktasında sıkıntılı ama bu sıkıntı aşılmaz mı, aşılır. Bu noktadaki her türlü tedbiri aldık. Esas mesele önümüzdeki 5 yıl içerisindeki stratejimiz. Gerek çalışan işçi kardeşimin, gerekse memur kardeşimin, gerekse de halkın beklentilerine cevap verme noktasında radikal kararları aldık.”

HİZMET BİNALARININ TEMELİ İÇİN TARİH VERDİ

Adnan Menderes Müzesi’nin açılışına Koçarlı Belediyesi, emniyet ve jandarma hizmet binalarının temel atmasını yetiştirmeye gayret ettiklerini dile getiren Kaplan, Koçarlı’nın kanalizasyon sorunu da çözeceklerini ifade etti. Konuşmasını tamamlayan Kaplan, STK temsilcilerinin taleplerini diledi ve notlar aldı. STK temsilcileri, Kaplan'ın projelerine destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER