banner47
r

"Kızılcaköy'de çivi dahi çakılmayacak"

Vali Yardımcısı söz verdi

"Kızılcaköy'de çivi dahi çakılmayacak"
banner68
banner108

JES kurulmasına tepki gösteren Kızılcaköy Mahallesi sakinleri ile firma yetkilileri arasında iki gündür süren gerginlik, Aydın Vali Yardımcısı Hulusi Arat'ın 'gerekli izinler alınıncaya kadar çivi dahi çakılmayacak' sözü ile yatıştı. Bölgeden hem köylüler hem de jandarma ekipleri çekildi.

Efeler'e bağlı Kızılcaköy Mahallesi'nde iki gündür devam eden gerginlik, yetkililerin devreye girmesiyle yatıştı. Aydın Vali Yardımcısı Hulusi Arat, bölgeye giderek mahallelilerle görüştü. Vali Yardımcısı Arat'ın köylüleri dinledikten sonra, 'gerekli izinler alınıncaya kadar bir çivi dahi çakılmayacak' sözü verdi.

Arat, "İzinlerini çıkarır sürecini tamamlarsa, ilgili merciler izin verirse işini yapar. Yasalar ne diyorsa o çerçevede hareket edeceğiz. Tek taraflı yanlış bilgilendirme yok. Onlar başvurularını yapmışlar. Süreç devam ediyor. İzinlerini almadan bu işi yapamazlar. Buna biz izin de vermeyiz Henüz ÇED raporu çıkmamış. Şu aşamada kimsenin yapacağı kanunsuzluğa izin vermeyiz. Ortada çok yalan var. Doğrusunu öğrenmek isteyen herkese biz anlatıyoruz." ifadelerini kullandı.

Arat'ın sözü üzerine bölgeden hem köylüler hem de jandarma ekipleri çekildi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 22:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah ER
Abdullah ER - 2 yıl Önce

Jeotermal enerji buharı, yeraltından yüzeye çıkarken, kükürt gibi çeşitli elementli tabakalardan da geçtiğinden zararlı buharları da içeriğinde barındırıyor. Enerjisi alındıktan sonra yoğuşan su zararlı olduğu için, açık araziye değil, çekildiği kuyuya deşarj edilmeli.

Olcay Akçer
Olcay Akçer - 2 yıl Önce

Ortadaki yalanı biliyordunuz da 80 yaşındaki kadınları neden gazladınız. Utanmadınız mı

Yunus demir
Yunus demir - 2 yıl Önce

İnşAllah direniş kazanır ..ama devlet bu çet raporu verir

SIRADAKİ HABER