banner47

Japon büyükelçiden Ege ürünleri talimatı

Bu lezzet japonları mest etti

Japon büyükelçiden Ege ürünleri talimatı
banner68
banner90

Ege’nin organik ürünleri Japonları mest etti. Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima, Büyükelçilik Rezidansında Ege Bölgesi’nde üretilen gıda ürünlerinin kullanılması talimatı verdiğini belirtti.

Ege İhracatçı Birlikleri’ni ziyaret eden Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima, Türkiye’den Japonya’ya balık, makarna, zeytinyağı, kuru meyve, meyve sebze mamulleri başta olmak üzere çok sayıda ürün ihraç edildiğini ancak bu ürünleri Türk ürünü olarak bilinirliğinin düşük olduğunu dile getirdi. Miyajima, “Türk ürünlerinin Japonya’da daha çok tüketilmesi için tanıtım yapın” çağrısında bulundu.
Japonya’nın çok turist alan bir ülke olduğu bilgisini veren Miyajima, Türk ürünlerinin bilinirliğinin artması halinde diğer ülkelerde de tüketiminin artacağı ve kullanımımın yaygınlaşacağı tespitinde bulundu. Japonya’da gıda tüketiminde önem verilen unsurların başında markalaşma, kalite ve ambalajın geldiğinin altını çizen Büyükelçi Miyajima, “Bu yıl Japonya’da ‘Türk Yılı’ ilan edildi. O nedenle Ege Bölgesi’nin güzel gıda ürünlerinin Japonya’da daha fazla tanıtılmasını arzu ediyoruz. Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile de bir araya geldik. Türk gıda ürünlerinin Japonya’da hak ettiği değeri bulması için sizlere büyük görevler düşüyor” şeklinde konuştu.

banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER