banner47

Hulusi Akar'dan son dakika bedelli askerlik açıklaması!

İşte o açıklama

Hulusi Akar'dan son dakika bedelli askerlik açıklaması!
banner68
banner90

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar; bedelli askerlik kapsamında askerlik görevlerini yerine getireceklerin birliklerine teslim olacakları tarihleri ve askerlik yerlerinin en geç Aralık ayının başında açıklanacağını ifade etti.

"633 BİN 844 KİŞİ BEDELLİ ASKERLİĞE BAŞVURDU"

Bedelli askerlikte başvuruların 3 Kasım'da sona erdiği hatırlatılarak, başvuru rakamına ilişkin soru üzerine Bakan Akar, şu karşılığı verdi:

"Şu anda işlemlerini tamamayan 633 bin 844 gencimiz, vatandaşımızın müracaatlarını tamamladılar, paralarını yatırdılar ve eğitim konusunda da planlamaya dahil edildiler. Bununla ilgili hem eğitim tarihleri hem de eğitim yapacakları yerlerin belirlenmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu ayın sonunda, en geç aralık ayının başında bunlar tamamen açıklanacak. Önemli bir husus da müracaatlarını yaparak ödemelerini tamamlayan vatandaşlarımızın askerlik şubelerinde işlemlerinin yürütülmesine devam edilmektedir. Ona göre gençlerimizin ellerini çabuk tutuk işlemlerini yapmalarını bekliyoruz. Bunun yanı sıra yeni askerlik sistemine yönelik çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor."

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 00:32
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER