banner47

"Gelin Çine'de nefes alın"

CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, hemşerilerine seslendi

"Gelin Çine'de nefes alın"
banner68
banner108

Nüfusu 50 binin atına düşen Çine'de başlatılan kampanya ile ilgili konuşan CHP İlçe Başkanı Tayfun Şahin, Aydın havzasındaki en yaşanabilir ilçenin Çine olduğunu beliterek, "Gelin Çine'de nefes alın" dedi.

Nüfusu 50 binin altına düştüğü için birçok imkandan mahrum kalması gündemde olan Çine’de, Çinelilerin geri dönüşü başlatılan kampanya hızla devam ediyor. CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin de hemşerilerine çağrı yaparak ikametgahlarını ilçeye aldırmalarını istedi.

Şahin, “Nüfusumuz 50 binin altında kaldığında, Meclis Üyesi sayısı 25’ten 15’e düşüyor. İller Bankasından alacağımız pay azalıyor. Çine potansiyeli olan bir yer ama maalesef nüfusta düşüş oldu. Bıçak sırtındayız yani. Bu nedenle Çine’nin mağdur olmasını istemiyoruz. Belki şimdilik geçici bir çözüm” dedi.

“EGE’NİN İNCİSİ…”

Nüfustaki düşüşte ülke ekonomisi, eğitim kalitesi gibi unsurların etkili olduğunu dile getiren Şahin, Çine’nin yaşamak için en ideal ilçelerden biri olduğunu vurguladı. Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çine cennet gibi bir yer. Çineli olmak, Çine’de yaşamak ayrıcalık. Gelin Çine’de yaşayın, hep beraber Çine’de yaşayalım. Jeotermaller nedeniyle Aydın havzasının diğer bölümlerinde yaşam zorlaştı. Gelin Çine’de nefes alın. Bugün Ege’nin incisi Aydın, Aydın’ın incisi Çine’dir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Çiçek
Kadir Çiçek - 2 yıl Önce

Ne var ki Çine de

Murat genç
Murat genç - 2 yıl Önce

Pahalı su var pahalı Elektrik var gelin Çine ye

Yaşar ÖREN
Yaşar ÖREN - 2 yıl Önce

CINE'de Hayat Var Yaşam
TEMIZ Hava Var (Tebrikler)Başkanım

Hasan öz
Hasan öz - 2 yıl Önce

Çinemizde yaşamak istiyorsanız birbirimizle kenetleşmektir o parti b parti c parti buna yapmıyor gibi eleştiri yapılmamalı herkez birleşerek çinede ne yapılmalı çineye ne kazanmalı iktidar ve yerel elin altına taşı koyup hep beraber bir çözüm yaratılmalıdır bence sonuçta hepimiz çineliyiz..

SIRADAKİ HABER