banner47

Emniyet Teşkilatı bu organizasyonda buluştu

Şehit aileleri, gaziler ve emekli personel için yemek düzenlendi

Emniyet Teşkilatı bu organizasyonda buluştu
banner68
banner90

Polis Teşkilatının 174. Yıl dönümü nedeniyle Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, Aydın protokolü, şehit aileleri ve gazileri ile emekli emniyet personelleri için yemek organizasyonu düzenledi. Aydın Polisevi’nde düzenlenen organizasyona Aydın İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ’un yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfettin Okumuş, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ile teşkilat amirleri ve şehit aileleri ve gaziler katıldı.

“Onlara şükran borçluyuz”
“Kıymetli emanetlerimiz, baş tacımız” diyerek şehit aileleri ve kahraman gazileri selamlayarak konuşmasına başlayan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, “Bugün 10 Nisan Polis Haftası olması münasebetiyle bir arada bulunuyoruz. Polisimizin 174. kuruluş yıldönümü olması, ne kadar köklü bir devlet olduğumuzun göstergesi aslında. Bu dünyada söz sahibi olan birçok ülkenin kuruluş tarihinden bile eski bir süre bu. Dolayısıyla ne kadar köklü ne kadar mazisi şanla şerefle dolu bir millet olduğumuzu gösteren bir şey. Evet, bu coğrafya enteresan bir coğrafya bu zamana kadar sıkıntılar ola gelmiş fakat büyük devletlerin büyük dağların karı ona göre olur. Biz, evet büyük devletiz ama bu coğrafyada varlığımızı korurken hep bedel ödedik. Dünyadaki polisler hep asayişle suçluyla uğraşırlar ama bizim polisimizin farklı bir yönü daha vardır. Polisimiz, millete kast eden, milletimize bu coğrafyayı dar etmek isteyen devletin varlığına ve ebediyetine kast eden unsurlarla da savaşa geldi hep ve bu uğurda şehitler verdi. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Ülkemizin her ferdi nasılsa polisimizde bu ferdin içinden çıkan bir birey olarak aynı kahramanlıkta aynı fedakarlıkta ve aynı anlayışla vatan millet savunmasında ne fedakarlık yapılması gerekiyorsa bu zamana kadar yaptı ve çok bedeller ödedi. Çok şükür memleketimizin asayiş güvenlik ve terör açısından geldiğimiz nokta çok iyi. Bugünlerde mücadele devam ediyor ve daha da güzel hale gelecek. Bunu sağlayan en başta kahraman polislerimiz. Onlara şükran borçluyuz ve onların içinde gözlerini kırpmadan şehit olan polislerimize borçluyuz. Allah hepsinden razı olsun” dedi. Daha nice 170 yıllara, hepinizin polis haftası kutlu olsun” dedi.  

“Mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir”
Ülkenin birlik ve beraberliği için önemli görev üstlenen teşkiltan kuruluş yıl dönümü için bir araya geldiklerini belirten Aydın İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, “10 Nisan 1845’de kurulan ve 174 şeref dolu yılı geride bırakan neferi olmaktan gurur duyduğumuz teşkilatımızın kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir araya geldik. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünün sağlanmasında halkımızın huzur ve güven ortamının sağlanmasında önemli görevler üstlenen teşkilatımız geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da bizi görmek isteyen ve her fırsatı değerlendirmekten geri kalmayan hainlere karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Peygamberimiz şehitliği arzu edemeyen bir mümini gerçek kemale eremeyeceğini ifade etmiştir. Bu ülkede şehitler eksik olmaz. Bizler vatan toprağı için şahadet şerbetini içmeye her daim hazırız. Bu güzel yurdumuz uzun süren mücadelenin gösterilen çabanın ve hayatlarını bu uğurda kaybeden şehitlerimizin eseridir. Burukluğumuz ve kıvanç kaynağımız olan şehitlerimiz birlik ve bütünlüğümüzü yurt sevgimizin özgürlük ve bağımsızlığımızın simgesidir. Vatan millet ve bayrak uğruna kendilerini feda eden şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimizi şükranla anarken emekli olmuş ve hala daha görev başında olan meslektaşlarımızın aileleri ile birlikte sağlıklı huzur içinde mutluluk dolu bir yaşam geçirmelerini temenni ederim” dedi.

banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER