banner47

Ege Bölgesi 2. Çocuk Hakları Çalıştayı Kuşadası’nda yapıldı

Sosyal medya istismarı ele alındı

Ege Bölgesi 2. Çocuk Hakları Çalıştayı Kuşadası’nda yapıldı
banner68
banner90

Kuşadası’nda devam eden Ege Bölgesi 2. Çocuk Hakları Çalıştayı sona erdi.

İlçedeki bir otelde 3 gündür devam çalıştaya, Aydın Gençlik Merkezi öğrencileri ve sporcuları ile Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa, Muğla, Bursa ve Çanakkale'den Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi üyeleri katıldı.

Çalıştayda, "Çocuk gözüyle yanlış teknoloji ve sosyal medya kullanımının neden olduğu istismarın önlenmesi, kuşaklar arası çatışmanın çözülmesi, çocuk hakları farkındalığının artırılması, sanatsal, sportif faaliyetlerde akranlar arası çocuk hakları farklılığının artırılması yöntemleri ve Ege Bölgesi'nde yaşayan mülteci çocuklara ilişkin sosyal uyum çalışmalarına çocuk hakları komitesinin katkı sunma yöntemlerini belirlemek" konularında 5 ayrı grup halinde çalışma gerçekleştirildi.

Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi üyeleri, çalıştay sonuçlarını tiyatro, oyun, şiir gibi etkinliklerle anlattı.

Burada konuşma yapan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, gelecek adına umut verici bir çalışma olduğunu söyledi.

Köşger, "Bu çocuklar hepimizin ve ülkemizin gözbebeği ve istikbalimizin garantisidir. Ayrıca tüm dünyadaki mazlum milletlerin umudu olan Türkiye'nin çok donanımlı, yetenekli ve kabiliyetli geleceğidir bu çocuklar. Kendisinden önceki kuşaklardan bu güne tüm sorunlara vakıf ve sorunları bilerek hareket eden bir gençlik ve çözümler üreten bir kuşağın geldiğini tartışılan konular ve çözüm önerilerinden anlaşılıyor." dedi.

Programa, Kuşadası Kaymakamı Saadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik de katıldı.

banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER