banner47

Dört nesil bir araya geldi

Okulda görev yapan 2 öğretmen ile emekli olan 3 öğretmen birbirlerinin öğrencisi

Dört nesil bir araya geldi
banner68
banner108

Eğitim-öğretim faaliyetini yarım asırdan fazladır sürdüren Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, özel bir buluşmaya sahne oldu. Okul Müdürü İsmail Şimşek, uzun uğraşlar sonucu ulaştığı okulun ilk öğretmenleriyle, yeni nesil öğretmenleri bir araya getirdi.


Yarım asır önce Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden emekli olan öğretmenler, günümüzde öğretmen olarak hizmet veren öğrencileri ile emekli oldukları okullarında ilk kez buluştu.

Okullarını ziyaretlerinde anılarını da tazeleyen emekli öğretmenler, dört nesilden öğretmenin bir araya geldiği öğretmenler günü buluşmasında duygu dolu anlar yaşadı.

Öğretmenler, görev yaptıkları okulda karanfillerle karşılandı. Kendileri için verilen yemeğin ardından okulu gezen emekli öğretmenler, 1968’li yıllarda okullarında açılan ilk torna tesviye atölyesini gezerek burada kendileri tarafından imal edilen alet ve ekipmanları yerlerinde görerek anılarını tazeledi.

Emekli öğretmenlerin buluşma etkinliğinin oldukça anlamlı olduğunu ifade eden Okul Müdürü İsmail Şimşek yaptığı açıklamada, “Okulumuzda 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile emekli öğretmenlerimizle, çalışan öğretmenlerimizle birlikte bir yemek düzenledik. Bir anlamda burada hizmet vermiş, eğitim görmüş 4 nesil öğretmenlerimizi bir araya getirme fırsatı bulduk. Bu da bize büyük mutluluk verdi. Şu an okulumuzda görev yapan 2 öğretmenimiz ile emekli olan 3 öğretmenimiz birbirlerinin öğrencisi konumunda. Emekli öğretmenlerimizle okulumuzu gezdik. Okulumuzun açıldığı dönemdeki teknoloji ile şu anki teknolojiyi karşılaştırdık. Anılarını tazelediler. O günlerde yaptıkları tezgahlarda çok sayıda öğrencimiz eğitim gördü. Öğretmenlerimizin burada olması ayrı gurur kaynağı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ÖĞRENCİMDİ”

Emekli öğretmen Ali Ulvi Algan da konuşmasında, “Fuat Bey benim öğretmenimdi. Beraber çalıştık, Can Bey benim öğrencimdi, öğretmen olduktan sonra onunla da beraber çalıştık. Ben 2004 yılında emekli oldum. Böyle bir günü yaşattığı için Müdür Bey'e çok teşekkür ediyorum” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER