banner47

"Diyanet İşleri Başkanı görevden alınsın"

Aydın Barosu Başkanından sert tepki

"Diyanet İşleri Başkanı görevden alınsın"
banner68
banner108

Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın çocuklar ve şeytan yakıştırmasına tepki gösterdi. Bozkurt, "Diyanet İşleri Başkanı görevden alınmalıdır" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mardin Kabala Hacı İsmail Kaya Camisi’nde sabah namazını kıldıran Erbaş, Kuran ile yaşamanın önemine dikkat çeken bir vaaz verdi. Erbaş vaazında, Çocukların eğitimine de değinen Erbaş, Kuran ile olmayan çocukların şeytan veya şeytani insanlarla beraber olacağını belirterek şunları söyledi: “Önce doğru temel, dini bilgileri yavaş yavaş öğretmeye başlayacağız. Bu şekilde çocuklarımızın şahsiyet kazanmalarına vesile olacağız. Karakterlerini kazanırken, Müslüman bir şahsiyet olma özelliğine sahip olacak çocuklarımız. Her nerede Kuran’dan bahsedilirse, Kuran okunursa, orada bulunan insanların üzerine melekler kanatlarını gererler. Sürekli şekilde rahmet yağdırırlar. Tıpkı şimdi Rabbimizin rahmetinden, merhametinden istifade ettiğimiz gibi. Kuran’ın olmadığı yer karanlık bir yerdir, Kuran’ın girmediği kalp, karanlık bir kalptir, Kuran’ın girmediği ev harabe bir evdir. O yüzden Kuran her zaman bizimle beraber olmalıdır. Çünkü Rabbimiz buyuruyor ki; ‘Kim ki Kuran’dan uzak yaşarsa, Kuran’ı eline almazsa, kalbine, zihnine koymazsa, yolunu Kuran’ın çizdiği sırat-ı müstakime çevirmezse, biz onun için bir şeytan yaratırız. O şeytan sürekli onunla beraber olur.”  ifadelerini kullandı.

Bu vaaz birçok kesimden tepki gördü. Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt da Erbaş'ın görevden alınmasını istedi. Bozkurt, "Bir Diyanet İşleri Başkanı sürekli sansasyonla gündeme gelmez. Çocuklara şeytanla beraber diyemez. Dinlere göre çocuklar arasında ayrım yapamaz. İstifa etmesi beklenmeden görevden alınmalıdır. Hem de derhal" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Pakyürek
Osman Pakyürek - 2 yıl Önce

Başka bir emriniz varmı?
Tabiiki çocuklarımız gençlerimiz şu anda çok iyi maşAllah.

Rıfat Çelebi
Rıfat Çelebi - 2 yıl Önce

Çocuklar korkutuluyor.çocuklar cemaatlere yönlendiriyorlar. Yanlış eğitim

SIRADAKİ HABER