banner47

Çine Belediyesi yoksul çocuklar için harekete geçti

“Önemli olan yardım bilincini aşılamak”

Çine Belediyesi yoksul çocuklar için harekete geçti
banner68

Çine Belediyesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyaç sahibi çocukların eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını karşılamak adına harekete geçti.

Çine’de ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını karşılamak adına belediye tarafından sosyal sorumluluk projesi başlatıldı. ‘Sen de bir çocuğun mutluluğu ol’ ‘Küçük eller büyük adımlar’ ve “Atatürk ile, demokrasi ile, cumhuriyet ile nefes alan bir kentin geleceğe umutla bakan çocukları için” sloganları ile başlatılan yardım kampanyasıyla ilçede eğitim ve öğretim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşarak onları mutlu etmek ve ailelerine eğitim giderlerinde katkıda bulunmak amaçlanıyor.

“KAMPANYAMIZ DEVAM EDİYOR”

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer kampanya ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

 “Yeni eğitim-öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte öğrenci velileri çocuklarına defter, kitap, kalem gibi kırtasiye malzemelerini alamadıklarını ilettiler. Bazı öğrenciler ise anneleriyle gelerek okul kıyafetlerini bile alamadıklarını belirttiler. Çine Belediyesi olarak, vatandaşlar ile yardıma ihtiyacı bulunan öğrencileri buluşturmak için bu projeyi başlattık. Burada amaç Belediye olarak bir yardım sunmaktan öte, duyarlı vatandaşlarımız ile öğrencilerimizi buluşturmakta aracı olmaktı. Bu sayede öğrencilerimizin kırtasiye ve kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak için bu projeyi hayata geçirdik. Asıl önemli olan vatandaşlarımıza yardım bilincini aşılamaktır. Bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Kampanyamız devam etmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER