banner47
r

Ceza değil, ders veriyor

Yollar böyle daha güvenli

Ceza değil, ders veriyor
banner68
banner108
HABERİN GALERİSİ
GALERİ İÇİN TIKLA!

GALERİ İÇİN TIKLA!

Aydın İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Trafik Polisi Fehmi Çam, sık sık trafik kazalarına karışan motosiklet sürücülerine ceza kesmek yerine, kuralları daha iyi uygulamalarını sağlıyor. Mesai saatleri dışında yapılan gönüllü çalışmalara, her hafta onlarca motosiklet sürücüsü katılıyor.

Her gün büyük çoğunluğunda motosiklet sürücülerinin zarar gördüğü onlarca trafik kazası meydana geliyor. Diğer araçlara göre daha korunaksız olması nedeniyle, motosiklet sürücüleri çok daha fazla dikkatli olmak zorunda.

Efeler’deki motosiklet sürücüleri, her hafta sonu yapılan sürüş çalışmalarında bir araya geliyor. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Motorlu Trafik Polisi Fehmi Çam, mesai saatleri dışında gönüllü olarak motosiklet sürücülerinin çalışmalarına koordinatörlük yapıyor.

Aydın Valiliği’nden gerekli izinleri alarak ASTİS Çarşısı Tralleis Bulvarı’nda her hafta Pazar günleri yapılan çalışmalara hem yeni ehliyet almak isteyen sürücüler hem de ehliyeti olmasına rağmen kendini geliştirmek isteyen sürücüler katılıyor.

Çeşitli motosiklet gruplarının sosyal medya üzerinden haberleşerek katıldığı çalışmalarda, en küçüğünden en büyüğüne kadar çeşitli motosiklet türleri yer alıyor. Her hafta 60 kişi, çalışmaya katılıyor.

Çalışma sırasında tecrübeli sürücüler deneyimlerini yeni motosiklet tutkunlarına aktarıyor. Bu sayede trafikte ceza yemek ya da bir kazaya karışmak yerine, önceden önlem alınmış olunuyor.

Çalışmalara katılan Yasemin İçal (26), “Ehliyetim var ancak yine de çalışmaya geliyorum. Çünkü daha bilinçli kullanmak istiyorum. Bizi trafikte tehlikelerden koruyacak olan, motosiklet sürmenin püf noktalarını öğrenmek için geliyorum. Çok da faydasını görüyorum” dedi.

Yaklaşık 7 yıldır motosiklet kullandığını belirten Güven Avcı (47), “Doğru bildiğimiz yanlışları öğrenmek için buradayım. Gerçekten de çalışmanın faydası oluyor. Hocamız her pazarını bizim için feda ediyor. Alabileceğim tüm bilgileri burada almaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 10:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus Demirci
Yunus Demirci - 2 yıl Önce

Fehmi Çam Bey'e teşekkür ediyoruz. Emeğine sağlık. Başarılarının devamını diliyorum. Teşekkürler Aydın Emniyet Müdürlüğü.

SIRADAKİ HABER