banner47

Çerçioğlu'ndan flaş açıklama

Suç duyurusunda bulunuldu

Çerçioğlu'ndan flaş açıklama
banner68
banner108

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, geçen günlerde Efeler'de akşam saatlerinde başlayan ve kenti etkisi altına alan 'koku'ya ilişkin açıklamada bulundu. Zindan Deresi'ndeki yangının 2 kova suyla söndürüldüğünü söyleyen Çerçioğlu, "Ufacık kıvılcımla çıkan yangının bu kokuyla ilgisi yok. Bu kentte yaşayan Aydınlılar bunun ne kokusu olduğunu iyi biliyor. Yangını İtfaiye'ye ihbar etmek yerine fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşan kimlerdir? Bu hususun ortaya çıkarılması için Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına başvurduk" dedi.

Çerçioğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu koku bütün kente yayıldı. Zindan Dere’sinde yangına dair bir ihbar İtfaiye ekiplerimize ulaşmadı. Fakat kentte çok ciddi bir gaz kokusu hissedildi. Çok şükür ki biz Aydınlılar gaz kokusu ile yangın kokusunu ayırt edebilecek durumdayız. Zindan Deresi’nde çıkan küçüçük bir yangın 2 kova suyla söndürüldü. Çok enteresandır ki bize ihbar gelmedi. Fakat ben bunun Büyükşehir Belediyesinin üzerine atılma ihtimalini düşünerek, İtfaiye ve Zabıta'ya Zindanderesi’ne gidin ve bekleyin dedim. Ve gittiklerinde maalesef böyle küçük bir ot tutuşması gibi moloz tutuşması gibi birşeyle karşılaşıldı. Yangına ilişkin fotoğrafları alıp, sosyal medyada paylaşmasını biliyorsunuz da neden bize ihbar etmediniz? Niçin İtfaiyeyi aramıyorsunuz. Hiç kimse bizim ve Aydınlıların aklıyla dalga geçmesin.

Orada 2 kova suyla sönecek yangının kokusunun bütün Aydın’ı kaplaması mümkün değildir. Enerji ihtiyacımız var mı var, bu konuyu hepimiz biliyoruz. Ancak bu jeotermal sadece Aydın’da yok, Avrupa’da da var. Hatta kentlerinin ortasında da var. Ancak Avrupa’da böyle bir şey olmuyor. İnsana zarar vermiyor. Çünkü kontrolleri sıkı yapılıyor. Gaz salımları denetleniyor. Reenjeksiyon sağlam yapılıyor. İşlerini düzgün yapan firma sahipleri de var. Ancak az para harcayıp daha çok para kazanmak isteyenler bizleri zehirliyorlar. Onların çocukları ve torunları bu kentte yaşamıyor. Bizler burada yaşıyoruz. Onun için rant uğruna zehir solutmasınlar. Sayın Atay doğru söylemiştir. Ufacık kıvılcımla çıkan küçük çaplı yangının bu kokuyla ilgisi yok. Bu kentte yaşayan Aydınlılar bunun ne olduğunu iyi biliyor. Savcılığı da başvurduk. Bu fotoğrafları kim çekmiştir, çeken niçin İtfaiye’ye ihbar etmemiştir. Bu işin takipçisi olacağız.” 

"İNCİR İHRACAT ÜRÜNÜDÜR"

Büyükşehir’in neden üreticiden İncir almadığına ilişkin açıklamada bulunan Çerçioğlu, şöyle dedi: 

"Türkiye’de ve dünyada en iyi incir Aydın’da yetişiyor. İncir, önemli bir ihraç ürünümüz. Bu ürünü alıp Aydınlılara mı dağıtacağım? Böyle bir mantık olabilir mi? Katma değer yaratan bir ürün, ihraç edilmesi gereken bir ürün. Portakal ve karpuz her yerde yetişiyor. Ama incir ihracat ürünüdür. Acil olarak bu sorunu konuyla ilgili yetkililerin çözmesi gerekiyor. İhraç edilmesi gereken özel bir üründür bu.” 

AYDINLILARA 2 KATLI OTOPARK MÜJDESİ

Eski Minibüs Garajı alanı ile ilgili de açıklamada bulunan Çerçioğlu; “Eski Minibüs Garajı'nın tapu devri henüz yapılmadı. O bölgede ciddi bir otopark sorunu var. Efeler Belediye Başkanı ve meclis üyeleriyle de görüşüyoruz. Seçim sürecinde ‘Aydın’ı, Aydın halkıyla birlikte yöneteceğiz” demiştik. Biliyorsunuz meydana sandık kurduk. Burada da otoparka ilişkin talepler geliyor. Özellikle vatandaşlarımız yer altı otoparkı istiyor. Gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra üstü yeşil alan olacak şekilde 2 katlı yer altı otoparkının yapımına başlayacağız. Ayrıca bu bölge öğrencilerin yoğun olduğu bir yer. Bu bölgede öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak kafe ve restoranlar da olacak. Henüz proje aşamasında ama kesinlikle 2 katlı bir otopark yapılacak" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER