banner47
r

Belge savaşları

AYBA tartışması sürüyor

Belge savaşları
banner68
banner108

Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Evde Bakım Hizmetleri'nin (AYBA) bazı hizmetlerinin yasaklanması ile ilgili konuşan İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, "Bir yasaklama söz konusu değil. Zaten belediye yasal olmayan bir şeyi illegal olarak yapıyordu" dedi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise "Evraklar tam, eksik bir şey yok" dedi. 

Aydın İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin ruhsat alamadığı için evde sağlık hizmetlerinin yasaklandığına yönelik iddialarına ilişkin, "Bir yasaklama söz konusu değil. Zaten belediye yasal olmayan bir şeyi illegal olarak yapıyordu." dedi.

Yavuzyılmaz, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin evde sağlık hizmetlerinin yasaklandığına yönelik yayınlanan haberlere ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediyenin geçen yıl bu konuda ruhsat almak için başvuruda bulunduğunu söyledi.

Ruhsat alabilmeleri için yönetmelik doğrultusunda belediye yetkililerini bilgilendirdiklerini aktaran Yavuzyılmaz, fiziki anlamda çok bir eksiklik olmamasına rağmen hizmeti verecek personel konusunda çeşitli sıkıntıların yaşandığını ifade etti.

İl Müdürü Yavuzyılmaz, "2017 yılının ortalarından itibaren defaatle kendileriyle görüştük. Bu hizmeti verecek personellerin bir kısmı kendi bünyelerinden bir kısmı da özel bir firma üzerinden belirtilmişti. Biz bunun olamayacağını, hizmetin tek elden verilmesi gerektiğini ve ruhsatın elemanların çalıştığı firma adına verilebileceğini söyledik. Bir kuruma ruhsat veriyorsanız, o kurumda başka bir kurumun ya da firmanın elemanları çalışamaz. Bütün işlerde bu böyledir." ifadelerini kullandı.

Belediye tarafından kendileri aleyhine olumsuz algı yansıtılmaya çalışıldığını ileri süren Yavuzyılmaz, şunları kaydetti:

"Orada bir yasaklama söz konusu değil. Zaten belediye yasal olmayan birşeyi illegal olarak yapıyordu. Evrakları eksik olduğu için bu konuda defaatle uyarıldı. 4. uyarımızdan sonra kendileri bu işlere son verdiler. Eksiklikleri tamamladıkları takdirde gidip bakacağız. Tamamsa, herkes gibi belediyemize de vereceğiz."

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise yaptığı açıklamada, ruhsatı almamaları için ortada herhangi bir sorunun olmadığını savundu. 

Her şeyi yasalara uygun yaptıklarını aktaran Çerçioğlu, "Evraklar tam, eksik bir şey yok. Gerekli kriterleri tamamladığımız için başvuruda bulunduk. Başvuruyu da Aydın Büyükşehir Belediyesi adına yaptık. Kamu İhale Kurumu bu konuda görüşünü zaten açık ve net belirtmiştir. Bu yasaya göre özel ve kamu hastanelerinde, devletin kuruluşlarında da çok sayıda taşerondan geçen personel var. O zaman onları da çalıştırmaman lazım." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 21:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eski Mimar Otomotiv çalışanı
Eski Mimar Otomotiv çalışanı - 2 yıl Önce

Ya Metin Yavuz denen Kişi ilk önce Peygamber Efendimizin (SAV) sözünü yerine getirsin işçisinin teri soğumadan hakkını versin herkese senet verdi bu kişi işçisinden çaldı adam sırtından para kazandı bu adam mı Aydın’a birşey yapacak ben kendi adıma yazayım nişanlıydım evlenmek için kredi çekmek için maaş bordrosu almaya Sağ kolu Cengiz beyin yanına çıktım işten çıkışımı aldım bu adam mı Aydın halkına sahip çıkacak cep doldurmaya geldi başka birşey değil O kim ki Aydın adına kalkıp yasak getirecek ilk önce kendi cebini düşünür kimse kanmasın !!!

Mürvet saran
Mürvet saran - 2 yıl Önce

Alp belediyeler her türlü yasa dışı iş yapıyor kimsenin sesi çıkmaz CHP gelince başka firmayla çalışamaz peki bu hastahanelerde çalışan yüzlerce taşaron işçi var onlar ne oluyor CHP li belediyeleri kötülemek iş yapmaz hale getirmek için her türlü adaletsizliği yapıyor bu hükümet ve memürları

SIRADAKİ HABER