banner47

Baroda kritik gün belli oldu

Genel Kurul yapılacak

Baroda kritik gün belli oldu
banner68
banner90

Aydın Barosu Olağan Genel Kurulu tarihi belli oldu. Genel Kurul 6 Ekim'de Aydın Barosu Staj Eğitim ve Toplantı Salonu'nda, yeterli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise ADÜ Atatürk Kongre Merkezi'ndde yapılacak. Genel Kurul'da mevcut başkan Av. Gökhan Bozkurt ile Av. Asiye Yalçın yarışacak. 


Aydın Barosu Seçimli Olağan Genel Kurulu için tarih belirlendi. Aydın Barosu'ndan yapılan açıklamaya göre, Olağan Genel Kurul Staj Eğitim Merkezi ve Toplantı Salonu'nda 6 Ekim'de saat 11.00'de gerçekleştirilecek. İlk oturumda çoğunluk sağlanamazsa, ikinici oturum 13 Ekim Cumartesi günü saat 11.00'de Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi Magnesia salonunda yaapılacak.
Aydın Barosu Başkanlığı için şu ana kadar iki kişi adaylığını açıkladı. Mevcut başkan Av. Gökhan Bozkurt'un yanı sıra, bir önceki genel kurulda en çok oyu alarak yönetim kuruluna giren Av. Asiye Yalçın baro başkanlığına aday oldu.
Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, "Kutsal bildigim meslegimize ve meslektaslarima bir donem daha hizmet edebilmek, hukukun ustunlugu, insan haklari ve savunmanin bagimsizligi mucadelesini bir donem daha bu onurlu makamda surdurebilmek icin, demokrasinin once kendi meslek kurulusumuzda isletilebilmesi adina son kez Aydin Baro Baskani adayi oldugumu sizinle paylasirken; degerli basin mensubu arkadaslarimizla paylasiyor, sevgi ve saygilarimi sunuyorum" dedi.
Daha önce adaylığını açıklayan Av. Asiye Yalçın da, “Katılımcılığın sistematik olarak sağlanacağı bir yapının gerçekleştirilmesi, mesleki erdemlilik ve dayanışmayı korumak, savunmanın bağımsızlığı ve gelişmesine katkı sunmak amacıyla ve hukuka sahip çıkma cesaretini göstererek Aydın Barosu Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum” demişti. 

Haber: Naci Eriş

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 12:47
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER