banner47

Aydın-Denizli Otoyol ihalesi onaylandı

26 Mart'ta gerçekleştirilen Aydın-Denizli Otoyolu Projesi ihalesi onaylandı. Bölge insanının yaşamını kolaylaştıracak proje, ekonomiye büyük katkılar sunacak.

Aydın-Denizli Otoyol ihalesi onaylandı
banner68

Yap-işlet-devret (YİD) modeliyle yapılacak olan Aydın-Denizli Otoyolu Projesi’nin 26 Mart’ta gerçekleştirilen ihalesi onaylandı. TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 2,5 yılda tamamlanarak hizmete açılacak otoyolun bölge insanının yaşamını kolaylaştıracağını ve büyük ekonomik katkılar sağlayacağını söyledi.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nde 26 Mart’ta gerçekleştirilen Aydın-Denizli Otoyolu Projesi ihalesi için Powerchina International Group Limited, Powerchina Road Bridge Group Co. Ltd, Özgün İnşaat Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. iş ortaklığı teklif vermişti. Konsorsiyumun teklifi Görevlendirme Komisyonu’nun kararıyla onaylanarak resmiyet kazandı.

2.5 YILDA TAMAMLANACAK, UZUNLUĞU 154 KİLOMETRE OLACAK

Yapım süresi azami 3 yıl olarak planlanan 154 kilometrelik Aydın-Denizli Otoyolu bünyesinde 19 köprülü kavşak, 33 köprü, 19 viyadük ile 5 hizmet tesisi yer alacak. Otoyola 2 kesim halinde trafik garantisi verildi. Bunlar Aydın-Kuyucak kesimi günlük 35 bin otomobil eş değer, Kuyucak-Denizli kesimi ise günlük 32 bin otomobil eşdeğer şeklinde olacak. Geçişler otomobil ve kilometre bazında 5 avro/sent olarak ücretlendirilecek.

“PAMUKKALE VE EFES ANTİK KENTLERİNİ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK”

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 2,5 yılda tamamlanarak hizmete açılması öngörülen otoyolun bölge insanının yaşamını kolaylaştıracağını ve büyük ekonomik katkılar sağlayacağını söyledi. Savaş, “Aydın – Denizli Otoyolu, İzmir – Antalya arasında yapılması planlanan otoyolun 154 kilometrelik ikinci etabı. Sonraki etaplarda ihalesi yapılacak Denizli-Burdur ve Burdur-Antalya otoyollarının tamamlanmasıyla İzmir-Antalya hattındaki 580 kilometrelik devlet yolunda 6-7 saat süren seyahat, 440 kilometrelik otoyolla 3-3,5 saate inecek. Bu sayede iki turizm kenti birbirine bağlanacak. Aydın-Denizli Otoyolu, Aydın ve Denizli’yi birbirine bağlamanın yanında, Pamukkale, Efes antik kentleri gibi önemli turizm merkezlerine de ulaşımı kolaylaştıracak. Ege Bölgesi'ndeki turizm, tarım ve ticaret bölgelerine daha güvenli ve konforlu şekilde ulaşılacak. Bölge insanımızın yaşamını kolaylaştıracak, zaman kaybını önleyecek, can ve mal kayıplarını en aza indirecek ve önemli ekonomik katkılar sağlayacak. Aydın’ımıza ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Musa Ayaş
Musa Ayaş - 13 ay Önce

Şu anda 5 cent/Euro 33 kuruş

440 km otoban kullanıp Antalya'ya gidersek 132 TL yapıyor.

125 km otoban kullanıp Denizli'ye gidersek 41 TL yapıyor.

İhale fiyatı çok yüksek.

Tahsin aydoğdu
Tahsin aydoğdu - 13 ay Önce

Otobanın geçtiğiyerde bizim evimizvar hiçkimse nekadar değer içildiğini söylemiyor yabizleri mağdur ederlerse ev yapmak kolaydeyil yerkarahayıt köyü.

FUAT  AKSOY
FUAT AKSOY @Tahsin aydoğdu - 11 ay Önce

NE ZAMAN GEÇEÇEK NET BİLİGİ İSTİYORUZ VE PARALAR NEZAMAN YATAÇAK

Ihsan Uysal
Ihsan Uysal - 13 ay Önce

Sayın vekilim her birinizi ayrı ayrı tesekur ederim AYDINIMIZA ve ÜLKEMIZE HAYIRLI OLSUN INŞALLAH. Sayın vekilim AYDINIMIZIN EN ÖNEMLİ ÜÇ GEREKSİNİMİ VAR. BİR.. BÜYÜK SEHIR HASTAHANESI.. IKI..ÇILDIR HAVA ALANININ FAALIYETE GEÇİRILMESI...ÜÇ..AYDIN EFELER ILCESI YENI DÖRTYOLDAKI TRAFIK SORUNUNUN ÇÖZÜLMESI.BU Üç projeye AYDINIMIZIN çok Ama çok acil ihtiyacı var. Bu yönde de çalışmalarınızın olduğunu biliyorum ama çoķ yavaş ilerliyor hızlandırılmasını siz yetkililerden şiddetle ve saygıyla bekliyoruz.

Gülay kurt
Gülay kurt - 12 ay Önce

Bizimde denizli otobanında tarlalarımız var inşaAllah değerinde satılır

Rıza mutlu
Rıza mutlu - 12 ay Önce

Hayırlı olsun miletimize devletimize inşAllah

Tüm Türkiye’ye hayırlı olsun Antalayada  Antalya  kumluça fininike Demre kaş Fethiye yolunda yapımını devamını Açıklanmasını Temennimiz arz olunur gilginize sAygılar
Tüm Türkiye’ye hayırlı olsun Antalayada Antalya kumluça fininike Demre kaş Fethiye yolunda yapımını devamını Açıklanmasını Temennimiz arz olunur gilginize sAygılar - 12 ay Önce

Antalya kaş yolu yapımınızda açıklığa getirilmesi mi arz olunur sAygılar

SIRADAKİ HABER