banner47

Aydın'da kaçak av operasyonu

Üç günlük takip sonuç verdi

Aydın'da kaçak av operasyonu
banner68
banner90

Karina (Dil Gölü) Lagünü açıklarında şebeke olarak da tabir edilen kaçak trol ile avcılık yapıldığına dair Söke  İlçe Müdürlüğümüze ulaşan ihbar üzerine, İl ve İlçe Müdürlüğümüzce karadan ve denizden takip çalışmalarına başlanmış,  üç gün süren izleme çalışmaları sonucunda bir adet özel teknenin trol ağı ile avcılık yaptığı tespit edilmiştir.
 Yapılan yasak avcılık faaliyeti, fotoğraf ve videolar ile kayıt altına alınmıştır. Kemaldere Jandarma Karakolu, Akköy Jandarma Karakolu ve Didim Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekiplerinin destek verdiği çalışma ile Didim Eski Liman Bölgesine bağlanan özel teknede 41 adet kasada bulunan balıklar zapt edilmiş, 49.430.- TL İdari Para Cezası uygulanmıştır.  Zapt edilen balıklar 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanununun 34 üncü maddesine istinaden Çocuk Bakım Evleri'ne dağıtılmak üzere Aydın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne teslim edilmiştir. 
Rutin denetimlerimizin yanısıra bölgede avcılık yapan balıkçılarımızdan gelen ihbarlar, İl ve İlçe Müdürlüklerimizce değerlendirilmektedir.

banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER