banner47

Aydın'da fuhuş operasyonu

Bakıcılık yapma vaadiyle kandırıp...

Aydın'da fuhuş operasyonu
banner68

Aydın merkezli 3 ilde, yabancı uyruklu kadınları bakıcılık yapmak vaadiyle kandırıp Türkiye'ye getirerek fuhuşa sürükledikleri iddia edilen 8 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, yabancı uyruklu  A.R.K adlı bir kadın, Türkiye'ye bakıcılık yapma vadiyle çağrıldığını, daha sonra zorla fuhuş yaptırılmak istendiği yönünde jandarmaya ihbarda bulundu. Mağdurun ifadesi doğrultusunda 7 aylık bir çalışma yapan Aydın İl Jandarma Komutanlığı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir, Gaziantep ve Aydın illerinde eş zamanlı operasyon yaptı. Ekipler, D.D (35), A.B (47), E.A (27), Ç.E (34), H.B (37), H.S (46), H.B (38) ve yabancı uyruklu N.T'yi (38) gözaltına alındı.

BAKICILIK VAADİYLE KANDIRMIŞLAR

Şüphelilerin, yurt dışından iletişime geçtikleri kadınları, Türkiye'de "bakıcılık" yapma konusunda iş vadinde bulunduğu, kadınların uçak ve yol masraflarını karşıladıklarını, mağdur kadınları Türkiye'ye geldikten sonra fuhuşa sürükledikleri öğrenildi. Kadınların fuhuş yapmayı reddetmeleri üzerine zanlıların, "Bize borcunuz var." şeklinde tehditlerde bulunduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER