banner47

Aydın'da flaş gelişme! Milli Emlak müdürü sürüldü

Başka ilçeye tayin edildi, istifasını verdi

Aydın'da flaş gelişme! Milli Emlak müdürü sürüldü
banner68
banner108

Didim’de hazine arazilerine bazı vatandaşların zeytin ağacı dikmesine ve kullanmasına göz yumdukları gerekçesiyle 2 mahalle muhtarının görevden alındığı olayda flaş bir gelişme yaşandı.  Milli Emlak Müdürü İrfan Dağtekin’in de aynı gerekçeyle bir başka ilçeye tayin edildiği öğrenildi.

Didim'in Denizköy ve Fevzipaşa mahallelerinde son 4 yılda özellikle zeytin ağacı başta olmak üzere hazine arazilerine ekim yapılıp kullanılması üzerine mahalle halkı kaymakamlığa şikayette bulundu. Bunun üzerine Didim Kaymakamı Mehmet Türköz konuyla ilgili soruşturma başlattı. Yapılan araştırmada hazine arazilerinin bazı kişiler tarafından kullanılmasına izin vererek usülsüzlük yaptıkları tesbit edilen Denizköy Mahalle Muhtarı Mehmet Özdemir ile Fevzipaşa Mahalle Muhtarı Ali Osman Çolak, Kaymakam Türköz tarafından görevden alındı.

TAYİN EDİLDİ, İSTİFA EDİP ADAY ADAYI OLDU

Hazine arazileri usulsüzlüğünde adı geçen İlçe Milli Emlak Müdürü İrfan Dağtekin ise Aydın Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü bünyesine tayin edildi. Ancak Dağtekin, istifa ederek AK Parti'den Didim Belediye Başkanlığı için aday adayı başvurusunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER