banner47
r

Aydın'da engelli vatandaşlar bir araya geldi

"Paylaşmak için engel yok"

Aydın'da engelli vatandaşlar bir araya geldi
banner68
banner108

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için yemek düzenledi.

Aydın'ın tüm ilçelerinden engelli vatandaşların katıldığı yemekte, fiziksel engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye, görme engelli vatandaşlara da beyaz baston verildi.

 “PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK”

Düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Çerçioğlu, paylaşmak için engelin olmadığının altını çizerek, "Sizlerin hayatını kolaylaştıracak her konuyu görüşmek için Aydın'daki engelli derneklerinin başkanları ve yöneticileriyle bir araya geliyoruz. Belediye başkanı olduğum 9,5 yıl süresince sizlere elimizden gelen bütün desteği verdik ve bu desteği vermeye devam edeceğiz. Sizlerin fikirleri olmasaydı sizlere 'engelsiz bir Aydın' ortaya çıkarmakta çok zorlanırdık. 17 ilçemizin tamamında sizlere yönelik hizmetlerimiz devam edecek" diye konuştu.


Yemekte bir konuşma yapan Altı Nokta Körler Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Şube Başkanı Bayram Özen "Böylesi bir günde bizi bir araya getiren Büyükşehir Belediye Başkanımızı Özlem Çerçioğlu'na şahsım, derneğim ve engelli camiası adına çok teşekkür ediyorum. İlk göreve geldiğinde oluşturduğu, biz engelli derneklerinin yöneticilerinin de içinde bulunduğu Engelliler Komisyonu'nu kurarak herkes için eşit ve erişilebilir bir Aydın'ı ortaya çıkardı. Kadın bir belediye başkanımız var, anaç ruhlu bir belediye başkanımız var. Bu, biz engelli camiası için büyük bir avantaj sağlıyor" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER