banner47

Aydın Barosu seçime gidiyor

Seçim pazar günü

Aydın Barosu seçime gidiyor
banner68
banner108

Aydın Barosu Olağan Genel Kurulu yarın başlıyor. Genel Kurul toplantısı cumartesi günü ADÜ Kongre Merkezi’nde, seçim ise pazar günü Aydın Adliyesi’nde gerçekleştirilecek. Seçimde başkanlık için iki aday yarışacak.

Aydın Barosu Seçimli Olağan Genel Kurulu cumartesi ve pazar günleri yapılacak. Avukatlar, cumartesi günü Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Magnesia Salonu’nda Genel Kurul Toplantısına katılacak. Seçim, Pazar günü Aydın Adliyesi’nde gerçekleştirilecek.

Seçimde Aydın Barosu Başkanlığı için iki aday yarışacak. Avukatlar, mevcut Başkan Av. Gökhan Bozkurt ya da Av. Asiye Yalçın için oy kullanacak.

10 kişilik yönetim kuruluna 15, disiplin kuruluna 6, denetleme kuruluna 3, TBB delegeliğine ise 8 avukat aday oldu.

Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt seçimle ilgili açıklamasında, “Değerli Meslektaşlarım;
Baromuzun Olağan Genel Kurul Toplantısı yarın 11:00'da, ADÜ Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu'nda, seçimlerimiz ise 14 Ekim 2018 Pazar Günü İlçe Seçim Kurulu denetiminde Aydın Adliyesi'nde yapılacaktır. Genel kurullarımız, bir araya geldiğimiz, baromuza, mesleğimize ve geleceğimize sahip çıktığımız, birlikteliğimizi en iyi şekilde gösterdiğimiz demokratik ortamlardır. 1136 Sayılı Avukatlık Kanunu'nun 86. maddesi gereğince; genel kurula ve seçimlere katılmak avukatlar için hem bir hak, hem de görevdir. Genel kurulumuzun ve yapılacak seçimlerin Baromuza hayırlı olmasını, ayrıca; ellerini taşın altına koyarak baro organlarına aday olan tüm meslektaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER