banner47

"Atalarımızı mezarda huzursuz ediyorlar! Gerekirse nöbet tutacağız"

Mahalle sakinlerinden bir açıklama daha geldi

"Atalarımızı mezarda huzursuz ediyorlar! Gerekirse nöbet tutacağız"
banner68
banner108

Çine'de Alabanda Antik Kenti yakınındaki mezarlığın defineciler tarafından kazıldığı iddiası üzerine jandarma ekipleri bölgede çalışma başlattı. Kabataş Mahallesi sakinlerinin olaya ilişkin tepkileri sürüyor. 

"GEREKİRSE NÖBET TUTACAĞIZ"

Mahalle sakinlerinden Ethem Acar da definecilerin mezarlara da zarar  verdiğini anlatarak buna izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

Acar, mezarlığı definecilerden korumak için gerekirse mahalleli olarak  nöbet tutacaklarını söyledi.

Yıllardır yaşadıkları mahallede ilk kez böyle bir durumla  karşılaştıklarını ifade eden Zeynel Akbulak ise "Definecilere yazıklar olsun. Atalarımızı mezarlarında huzursuz ediyorlar." dedi.

Kabataş Mahallesi Muhtarı Zeki Akbay, gazetecilere yaptığı açıklamada, altın arayan definecilerin mahalledeki mezarlıkta kazı yaparak mezarlara zarar verdiğini söyledi.

Mahalle sakinlerinin durumdan rahatsız olduğunu kaydeden Akbay, "Mezarlığımız antik kent Alabanda'ya yakın olmasından dolayı definecilerin dikkatini çekmiş olabilir. Mezarlıkta altın olması imkansız. Bu defineciler yüzünden huzurumuz yok. Mahalle halkı olarak yaşanan bu durumdan rahatsızız. Defineciler, bir çorabı bile yanına alamayan aile yakınlarımızın mezarlarından uzak dursun." ifadelerini kullandı.

Mahalle halkının ihbarı üzerine Jandarma ekiplerinin bölgede çalışma  başlattığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER