banner47
r

"Allah vicdan versin"

AYBA yasağına tepki gösterdi

"Allah vicdan versin"
banner68
banner108

AYBA’nın sağlık hizmetlerinin ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yasaklanması ile ilgili tartışmalar devam ediyor Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Karpuzlu Yeni Mahalle'de akciğer kanseri ve KOAH hastası Fehmi Akar'ı ve ailesini ziyaret etti. Hastasına uzun zamandır AYBA’dan hizmet aldıklarını söyleyen Gülizar Akar "Engelleyenlere hakkımı helal etmiyorum. Allah vicdan versin" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi'nin evlerine kadar gelerek yatalak eşi ve kendisi için AYBA eliyle hizmet verdiğini, şimdi ise bu hizmetin ellerinden alındığını belirten Akar "Verilen hizmeti engelleyenlerden şikâyetçiyim, onlara hakkımı helal etmiyorum. Benim hastam evde AYBA'dan hizmet alıyordu. Şimdi nereye, nasıl götüreceğim. Ben her gün bir araba tutup, mazot katıp yatalak hastamı hastaneye götürmek zorundayım. Yatalak hastayla nereye, nasıl gidebilirim? Haklarımı helal etmiyorum. Bizim kimseyle işimiz de yok, kimseye zararımız da yok. Allah vicdan versin" ifadesini kullandı.

Yaşadıkları sıkıntıları çok iyi anladıklarını, AYBA'nın kuruluş amacının da bu sıkıntıları çözmek olduğunu vurgulayan başkan Çerçioğlu, Gülizar Akar'ı "Artık AYBA gelemiyor, kusura bakmayın. Siz üzülmeyin, ben yine bir şekilde çaresine bakacağım. Onları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Hiç üzülmeyin, ne zaman ihtiyacınız olursa beni arayın. Gerekirse özel doktor tutup gelirim" sözleriyle teselli etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER