banner47

ADÜ’de skandal olay! Akademisyen açığa alındı 

İşte o paylaşımlar..

ADÜ’de skandal olay! Akademisyen açığa alındı 
banner68
banner108

ADÜ’de akademisyen dini değerlere hakaret gerekçesiyle açığa alındı.

Adnan Menderes Üniversitesi’nde görev yapan bir akademisyen sosyal medya hesabından Kur'an-ı Kerim ayetleri ile dalga geçen yazı paylaştığı için açığa alındı. Akademisyenin bunun dışında sürekli ahlaka aykırı küfürlü paylaşımlar yaptığı da öğrenildi. 

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Cavit Bircan, hakaret ve küfür paylaşımlarında bulunan akademisyen Cemaleddin Gerede ile ilgili yapılan şikayetlerin değerlendirildiğini belirterek, "Sosyal medya paylaşımlarında Kur'an-ı Kerim ayetleriyle dalga geçen, yapılan inceleme sonucu diğer paylaşımlarında da bir akademisyene yakışmayacak hakaret ve küfürlü paylaşımları bulunan şahıs hakkında disiplin ve ceza soruşturması başlatılarak açığa alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verdi.

Akademisyen Gerede’nin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımların bazıları ise şöyle: 

Rakıdan gelen efkarın şerrinden nihilizme sığınırım. –Antilop suresi karaciğerinci ayet, Hobi olarak dua ediyorum bakıyorum cevap veren yok- Sonra hoop atayiz, olmaz ki, O küfür edince ‘Kasımpaşalı ya, helal olsun’ ben küfür edince, ‘hop az dur küfür edemezsin’ ederim babacım. A… K… onun, Geceleri halı sahada maç yapmak yasak. Düğün yapmak yasak. Bilumum gürültü unsurları çevreye rahatsızlık verilmemesi için yasak. Peki neden gecenin bu saatinde camiden gelen bangır bangır allahümme salli sesleri serbest? Bu ne yaman çelişki anne.

AKADEMİSYENİN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

REKTÖRÜN PAYLAŞIMI

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 00:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER