banner47

12 il için yağış uyarısı yapıldı

Aydın'da bu hafta...

12 il için yağış uyarısı yapıldı
banner68
banner108

Kasım ayının ilk haftasında mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıkları ile ilgili meteorolojiden açıklama geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 12 il için yağış uyarısı yaptı. Aydın’da ise hava sıcaklıklarının birkaç derece düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan rapora göre; Türkiye genelinde hava sıcaklarının normal seviyelerde seyredecek. 12 ilde ise sağanak yağış etkisini gösterecek.

7 Kasım 2018 Çarşamba hava durumu raporu belli oldu. Rapora göre, Marmara'nın Karadeniz kıyıları ile Kuzey Ege'de rüzgar kuvvetli esecek. Sabah saatlerinde Marmara'nın güneyinde ve İç Ege'de sisli havanın etkili olması bekleniyor. Sisli hava cumartesi günü de etkili olacak.

12 İLDE SAĞANAK YAĞIŞ

Akdeniz bol güneşli, önümüzdeki üç günlük dönemde de güneşli olmaya devam edecek. İç Anadolu'da da sabah saatlerinde sis, gündüz ise güneş var. Karadeniz Bölgesi'nde yağış yok, güneş görülüyor.

Önümüzdeki üç günlük dönemde de Karadeniz'de sağanak beklenmiyor. Fakat çarşamba günü, Van, Bitlis, Siirt, Hakkari, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Şırnak, Batman, Mardin ve Diyarbakır'da sağanak yağış etkisini gösterecek.

Aydın’da ise hava sıcaklıkları normal seyrinde devam edecek. Sadece birkaç derece düşmesi beklenen sıcaklıkların yanı sıra havanın parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER