banner47

Tire'de yapılması planlanan katı atık tesisine tepki

İzmir'in Tire ilçesi Karateke Mahallesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulması planlanan Katı Atık Transfer İstasyonu ve Düzenli Depolama Tesisine, mahalleliler tepki gösterdi. 

Tire'de yapılması planlanan katı atık tesisine tepki
banner68

Karateke Mahalle Muhtarı Erkan Tutkaç, bölgedeki vahşi depolama yapılan çöplüğü mücadele sonucu kapattırdıklarını ancak kendileri için kabusun bitmediğini gördüklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi meclisinde Katı Atık Transfer İstasyonu ve Düzenli Depolama Tesisi Projesinin kabul edildiğini anımsatan Tutkaç, mera üzerinde çöplük kurulmasına karşı olduklarını açıkladı.

Tutkaç, mahallede 2 bin 700 başlık hayvan çiftliği kurmak için çalışırken yeni bir çöplüğün kurulmasıyla şok yaşadıklarını anlatarak, "Öyle bir saçmalık oldu ki biz eski çöplüğü kapattığımıza sevinirken köyümüzün dibindeki mera arazisine çöp depolama tesisi geldi" dedi.

Mahallede çobanlık yapan Orhan Tutkaç da köyün en güzel otlağını çöpe teslim etmeyeceklerini belirterek, "Kesinlikle buna karşıyız. Burayı elimizden alırlarsa hayvancılık da ölür. İlla yapacaklarsa bizi köyden atsınlar o zaman." dedi.

Mahalle sakinlerinden Mehmet Sarıoğlu ise koku ve sağlık konusunda kaygılarının olduğunu, verimli meraların çöp depolamaya ayrılmasına anlam veremediklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2021, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139