banner47
r

Söke Belediyesi Doğanbey deresine müdahale etti

Batı Ege’yi etkisi altına alan gök gürültülü sağanak yağış Söke’de de etkisini gösterdi. Söke’ye bağlı Doğanbey Mahallesi’nin tarihi Rum evlerinin bulunduğu bölgede yer alan derede yoğun su akışı oldu. Dağlık kesimden gelen moloz ve rüsubat eski Doğanbey Köyü’nde dere yatağından geçişi engelledi. Doğanbey Mahalle Muhtarı Serdar Sarıkurt tarafından yapılan çağrıya Söke Belediyesi duyarsız kalmadı. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in talimatıyla harekete geçen şantiye ekipleri, iş makinalarıyla dere üzerinden yol geçişi noktasına müdahale etti.

Söke Belediyesi Doğanbey deresine müdahale etti
banner68
banner108

SÖKE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR”

Yetki alanında bulunmamasına rağmen ortaya çıkan sorunlara yardımcı olan Söke Belediyesi’ne ve Başkan levent Tuncel’e teşekkür eden Doğanbey Muhtarı Serdar Sarıkurt; “Yağışlarla birlikte mahallemizde zarar gören yerlere Söke Belediyesi ekipleri ile müdahale ettik, yolu açtık. Ama kalıcı çözümler için uğraşmaya devam edeceğiz” dedi.

“MUHTAR KALICI ÇÖZÜM İÇİN DSİ’YE SESLENDİ”

Konuyla ilgili sıkıntıyı daha önce DSİ yetkililerine defalarca ilettiğini ve DSİ yetkililerinin bölgede inceleme yapmalarına rağmen sorunun çözüme kavuşmadığını dile getiren Serdar Sarıkurt; “Defalarca dile getirdik. DSİ iki defa inceleme yaptı, daha sonra top Anıtlar Kurulu’na atıldı. Yapacak insan bulamıyoruz. Çabalarımıza, dilekçelerimize, her toplantıda dile getirmeme rağmen aşırı yağmurlarda eski Doğanbey de tanıtım merkezi tarafına araçla geçiş kapanıyor. Dere yatağına bir küng konması yada tarihi doku bozulmadan bir köprü yapılması gerekiyor. Kalıcı bir çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER