banner47

Sazlı yangını Yamaç Mahallesine sıçradı

Büyükşehir iş makineleri ile müdahale ediyor

Sazlı yangını Yamaç Mahallesine sıçradı
banner68
banner90

Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi, bugün öğle saatlerinde Söke'nin Sazlı Mahallesi'nde başlayıp Yamaç Mahallesi’ne ilerleyen orman yangınına müdahale ediyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yangın duyulur duyulmaz ilçedeki tüm birimleri yangının bir an önce söndürülmesi için Sazlı'ya yönlendirdi. Yangına Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nin yanı sıra Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ile Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri de müdahalede bulunuyor.

ÇERÇİOĞLU YAMAÇ MAHALLESİNE İŞ MAKİNALARINI YÖNLENDİRDİ.

Yangının Yavaş Mahallesi'ne doğru yayılması üzerine Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş makineleri de Başkan Çerçioğlu'nun talimatıyla bölgeye yönlendirildi.

İtfaiye ekipleri yangının bir an önce kontrol altına alınabilmesi için canla başla mücadele ederken yangının büyüme olasılığına karşı Aydın genelindeki tüm itfaiye ve Büyükşehir Belediyesi birimleri teyakkuz durumuna geçirildi.

AKKENTLİ; BÜYÜKŞEHİR TÜM BİRİMLERİ YANGINA MÜDAHALE EDİYOR

Çalışmalar hakkında bilgi veren Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli “Ormanlarımız bizim can damarlarımız Özlem Başkanımızın talimatları ile bütün birimlerimiz ile orman yangınına müdahale ediyoruz. Aski,itfaiye, çevre koruma park işleri ekiplerimiz büyük bir mücadele veriyor. Hem Sayın Söke  Kaymakamınız hem de Orman İşletme Müdürlerimiz ile irtibat halindeyiz. Özlem Başkanımız iş makinalarımızı seferber etti” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER