banner47
r

Savaş ve Kaplan Menderes Demokrasi Müzesini ziyaret etti

AK Parti'li heyetten demokrasi vurgusu

Savaş ve Kaplan Menderes Demokrasi Müzesini ziyaret etti
banner68
banner108

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ile Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Aydın Adnan Menderes Demokrasi Müzesini ziyaret etti. Sona gelen çalışmaları inceleyen AK Parti heyeti, demokrasi vurgusunda bulundu.

Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan AK Parti'li Savaş şu ifadeleri kullandı:

"Demokrasi Şehidimiz, merhum Başbakanımız Sayın Adnan Menderes’in anılarını yaşatacak olan Aydın Adnan Menderes Demokrasi Müzemizin sona gelinen yapım çalışmalarında incelemelerde bulunduk. Aydın’ımızın yiğit evladı merhum Menderes’i unutmamak demek mili iradeye ket vurarak demokrasiyi gasbedenleri unutmamak demektir.

Menderes; ”Yeter! Söz Miletin!” diyerek cuntacı ve statükocu zihniyete karşı duruşundan canı pahasına da olsa taviz vermemiştir. Bugün de bu alçak zihniyeti yeniden hayata geçirmek için fırsat kollayanlar şunu bilmeli ki onlara, asla fırsat vermeyeceğiz.

Demokrasi tarihimizi anlamak ve gelecek nesillerimize aktarmak açısından önemli bir yere sahip olacak olan bu Müze gerek şehrimizden gerekse ülkemizin dört bir yanından ağırlayacağı misafirlerinin hafızalarında anlamlı bir yer açacaktır. Aydın Adnan Menderese Demokrasi Müzesi, dünü hatırlamak, bugünü anlamak ve geleceğe ışık tutmak için bir sembol niteliğindedir".

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER