banner47

Posacı ve Kaplan pamuk hasadı yaptı

"Tüm çiftçilerimize hasadında bereket temenni ediyorum"

Posacı ve Kaplan pamuk hasadı yaptı
banner68
banner108

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir Koçarlı’da araziye çıkarak pamuk hasadı yaptı. 

Ziraat Mühendisi meslektaşlar AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir Pamuk toplama makinasına çıkarak pamuk hasadı gerçekleştirdi. Koçarlı'da pamuk hasadında beşinci gün olduğunu kaydeden Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, ilçemiz pamuk yetiştirilmesi noktasında önemli bir ovaya sahip, ilçemizdeki çiftçilerimizi yüzde 90’ı pamuk hasadı yapıyor. Fiyatlarımız 4.5 seviyelerinde daha da iyileşeceği beklentisindeyiz. Umarım Uluslar arası borsa fiyatlarını yakalarız.Tüm çiftçilerimizin hasatlarının bereketli olmasını diliyorum” dedi. 
Aydın'da üretilen pamuğun kalite olarak Adana ve Urfa’yı geride bıraktığını kaydeden AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı “Kalite olarak çok iyi bir pamuk üretimimiz var. İlimizde çiftçilerimize toplamda 340 Milyon destek verildi ve bunun 220 Milyonunu pamuk üreticileri almış. Ciddi bir destek veriyoruz. Yeterli mi? Hayır.Tarım Bakanımızla bu konuyu gündeme getireceğiz. Desteklerimizi daha da arttırmak istiyoruz.Dünya fiyatları ile Türkiye fiyatları arasında fark oluştu ileri ki dönemlerde bu fiyatları yakalarsak pamuk üreticimiz daha mutlu olacak. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Tüm çiftçilerimize hasadında bereket temenni ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER