banner47
r

Polat Bora Mersin'den Rıza Posacı'ya çok sert sözler

Sen ve saz arkadaşların...

Polat Bora Mersin'den Rıza Posacı'ya çok sert sözler
banner68
banner108

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik eleştirilerinin ardından, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin bir açıklama yaptı. AK Parti’li vekilleri eleştiren Mersin, “Sen ve saz arkadaşlarının yüzü yok ki! Memleketin hali, çiftçinin vatandaşın hali sanki güllük gülistanlıkmış gibi boş boş konuşuyorsunuz” dedi.

Polat Bora Mersin’in açıklamaları şöyle:

AKP milletvekili Rıza Posacı, Çine ilçe teşkilatı danışma toplantısında birkaç laf etmiş; konuşmak için konuşmuş. Rüyaya yatmış bir daha ki seçimde büyükşehir belediyesini AKP’nin alacağını görmüş. Hep aynı film, aynı senaryo. Sadece figüranlar yani AKP milletvekilleri değişiyor. Ama Büyükşehir Belediye Başkanı Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu hep aynı yerinde duruyor.

Sen ve saz arkadaşlarının yüzü yok ki! Memleketin hali, çiftçinin vatandaşın hali sanki güllük gülistanlıkmış gibi boş boş konuşuyorsunuz.

Rıza Posacı! Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ 2014 yılından beri 1.850.000.000 TL yatırım yaptı. 3500 km yol, 2950 km altyapı yaptı. Umurlu Mahallesine 16 km yol, 20 kilometre altyapı yapıldı. Bunun 8 kilometresi kanalizasyondur. Umurlu Arıtma Tesisine gelirsek 2010 yılında sen belediye başkanı iken burasının projesini yapmışsın. Kültür ve Turizm Bakanlığından hibe para almışsın ama tesisi yapamadığından hibe parayı geri göndermişsin. Arıtmanın yerini valiliğe bildirmeyerek araziyi Efeler Belediyesine verdirtmişsin. Şimdi bu arıtmayı ASKİ yapıyor, projeyi revize ediyor. Senin yapamadığını, ortada bıraktığın cenazeyi kaldırıyor. Yaptığın bir takım kanalizasyon hatlarını da gelişi güzel kurutma kanallarına bırakmışsın. Şimdi ASKİ onları temizliyor. Gerçekleri çarpıtmadan konuş. Gelen hibe para ile arıtmayı yapamadım, hibe para geri gitti de, onu söyle. “Bükemediğin bileği öpmeyi bil”

Sayın Valim izninizle bir iki kelime söylemek istiyorum. Sayın Valim,  halkımıza çiftçimize, güzel ilimize jeotermallerin verdiği zararların SÖYLENMESİNDEN neden rahatsız oluyorsunuz.

Sayın Valim halkın valisi olduğunuzu biliyoruz. Aydın’daki koku jeotermallerden gelmiyor, Atıksu arıtma tesisinden çamur taşıyorlar, o kokuyor diyorsunuz. Sayın Valim buna kargalar güler. Atık Yönetimi Yönetmeliğine göre çamuru lisanslı firmalar alıp bertaraf ediyor. Çamuru öyle kafana göre bir yere taşıyıp dökemiyorsun. Siz koku için başka bahaneler bulun. Aydın halkı sizin sayenizde kimyager oldu. Hidrojen Sülfür kokusunu tanıyor artık.

Sayın Valim, 4 ilçede arıtma tesisi yok diyorsunuz. Germencik 1914 yılında, Buharkent 1954 yılında, Köşk 1958 yılında, İncirliova 1898 yılında kurulmuş, bugüne kadar da arıtma tesisi yapılmamış. Şimdi bu ilçelerin atıksu arıtma tesislerinin projeleri bitmek üzere. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bunları biliyor. Bunları size söylemiyorlar mı ki böyle konuşuyorsunuz. Buradan size müjde olsun. Ağustos 2020’de bunların yapımına başlıyoruz.

İl Özel İdare zamanında birçok köyün suyu yoktu. Büyükşehir Belediyesi bu köylere su sağladı. Bunu bilin Sayın Valim.

Sizin de dediğiniz gibi “Biz hancıyız Aydın’ı en güzel biz savunuruz”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarafsız
Tarafsız - 1 yıl Önce

Merhaba, Tarafsız bir gazeteci bu şekilde yazmaz kardeşim, akp değil AK Parti chp agzından yazmamalısın kaç yıllık habercisin ama hala yaranmak için yazıyorsun. yazıklar olsun...

Osman Pakyürek
Osman Pakyürek - 1 yıl Önce

Yüz yok ki lafını sakın genel başkanın kılıçdaroğlu duymasın kulağını fena çeker.
Üst üste onlarca seçim kaybetti yüz yok ki ayrılsın.
Chp yi mahvettiniz bari susmasını bilin.
Bu tarz muhalefetle sittin sene iktidar olamazsınız.

Yorumsuz
Yorumsuz - 1 yıl Önce

Kesinlikle doğru Aydına hiç bir faydaları yok sadece boş teneke

SIRADAKİ HABER