banner47

Önce kanseri yendi, sonra doktoruyla çay içti

Arzusunu gerçekleştirdi

Önce kanseri yendi, sonra doktoruyla çay içti
banner68
banner90

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nde elektrik teknisyeni olarak görev yapan ve mesane kanseri hastası olan Kemal Kara'ya, Prof. Dr. Taner Divrik tarafından gerçekleştirilen ameliyatla bağırsağından yeni bir mesane yapıldı.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğünde elektrik teknisyeni olarak görev yapan Kemal Kara (55), mesane kanseri tanısı aldıktan sonra tedavi yollarını aramaya başladı. Kanserin kasa geçmesi nedeniyle mesanesinin alınması gereken Kara, Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Taner Divrik'e ulaştı. Yapılan muayene ve tetkiklerin ardından Dr. Divrik, ameliyatı planladı. İzmir'de özel bir hastanede gerçekleşen ameliyatta Dr. Divrik ve ekibi, hastanın bağırsağından aldıkları 40 santimetre uzunluğundaki parçayla yeni bir mesane yaptı.

Ameliyat öncesinde hastasına ameliyatın birinci gününde birlikte çay içeceğiz dediğini aktaran Dr. Divrik, "Hastanın bağırsağından 40 santimetrelik bölümü alarak yeni bir mesane yaptık. Yeni mesane ortotopik tekniği ile yapıldı ve eski doğal yerine yerleştirildi. Hastanın en büyük arzusu ameliyattan sonraki gün çay içmekti. Hastamızla birlikte ameliyattan sonraki birinci gün çay içtik. Dördüncü günde de hastamız sorunsuz taburcu edildi" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan Atay
Erkan Atay - 1 yıl Önce

Ender raslanılcak bir kişiliği,kendine has prensipleri ve uzman elleriyle yine yeni bir başarıya imza atmışsınız hocam.eşim ve benim ameliyatımıda bu başarınızla yapıp bizi sağlığımıza kavuşturduğunuz için tekrar teşekkürler.Hemşerim olan hastanızada tez zamanda şifalar dilerim.

SIRADAKİ HABER