banner47
r

“Ölçümü yaptım, peşini bıraktım sanmayın”

Çerçioğlu JES şirketlerini uyardı

“Ölçümü yaptım, peşini bıraktım sanmayın”
banner68
banner108

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, jeotermal enerji firması temsilcilerine seslendi. Hava kalitesiyle ilgili 365 gün ölçüm yaptıklarını söyleyen Çerçioğlu, “Ölçümü yaptım, bıraktım, bitti değil. Ben 365 gün yapıyorum bu işi. Bilginiz olsun” diye konuştu.

CHP Kadın Kolları İl Kongresi’ne katılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, jeotermalle ilgili açıklamalarda bulundu. Kongreye, mahallelerinde JES’e karşı direnen vatandaşlar da katıldı. Pankartlarla seslerini duyurmaya çalışan mahalle halkıyla, Çerçioğlu sohbet ederek sorunlarını dinledi.

“365 GÜN ÖLÇÜM YAPIYORUM”

Ülkenin enerjiye ihtiyacı olduğunu, buna karşı olmadıklarını belirten Çerçioğlu, jeotermal enerji firması temsilcilerine, “Ama siz enerji üreteceğiz derken biz kanser olmak istemiyoruz. Siz enerji üreteceğiz derken biz Aydın’da çürük yumurta kokusunu duymak istemiyoruz. Aydın’ın dağlarına bahar geliyor, o mis gibi baharın kokusunu duymak istiyoruz. Filtrelerinizi düzgün yapın, kuralları uygun hareket edin. 365 gün ölçüm yapıyorum. Haberiniz olsun. Ölçümü yaptım, bıraktım, bitti değil. O dönemde gaz salımı yapmazsınız şu olur bu olur. Ama ben 365 gün yapıyorum bu işi. Bilginiz olsun. Çünkü bu konuda biz Aydınlılar çok duyarlıyız” sözleriyle seslendi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER