banner47
r

Nazilli’de 6 koronavirüs polikliniği oluşturuldu

Nazilli’de 6 koronavirüs polikliniği oluşturuldu
banner68
banner108

Nazilli Devlet Hastanesi’nde artan salgın vakaları nedeniyle hastanede yığılmayı önlemek için 6 adet koronavirüs polikliniği oluşturuldu.

Ülke genelinde ilk vakanın görüldüğü tarihten bu güne 12 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüsün önüne, alınan tedbirlerle geçilmeye çalışılıyor. Kış aylarının gelmesi ile etkisini arttıran vaka sayıları nedeniyle hastanelerde de yoğunluk yaşanıyor.

Nazilli Devlet Hastanesi’nde son günlerde vakalardaki hızlı artış nedeniyle vatandaşlara daha konforlu ve sağlıklı şartlarda hizmet sunabilmek, sosyal mesafe kuralları ve temizlik kurallarını daha iyi uygulayabilmek için bir takım düzenlemeler yapıldı. Poliklinik girişlerinde 4 ve ek binada 2 olmak üzere 6 adet yeni Covid-19 poliklinik alanı oluşturuldu. Böylelikle olası hastalar izole edilmiş olacak.

Nazilli Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada, koronavirüse karşı maksimum performans ile çalışıldığı ifade edilerek hastane içerisinde bulaş riskini minimum seviyelerde tutmak adına çalışmaların süreceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER