banner47

Nazilli’de 2020 yılında 1 milyon 290 bin yeni fidan

Nazilli’de 2020 yılında 1 milyon 290 bin yeni fidan
banner68

Türkiye genelinde ‘geleceğe nefes, dünyaya nefes’ sloganı ile başlatılan “Milli Ağaçlandırma Günü” seferberliği kapsamında Nazilli’de fidan dikimi gerçekleştirildi.

Zafer Mahallesi’nde bulunan Kızılay Anaokulu’nda gerçekleştirilen fidan dikimine Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Ağır Ceza Mahkemesi Ve Adalet Komisyonu Başkanı Menduh Yalvaç, İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Hakdan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Ahlatoğlu, Orman İşletme Müdürü Türkay Karaçay, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

“AĞAÇLARIMIZ ÇOCUKLARIMIZLA BİRLİKTE BÜYÜYECEK”          

Nazilli’de 2020 yılında 1 milyon 290 bin yeni fidan dikimi yapıldığını belirten Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy; “Ağaçlandırma bilincinin gelişmesi, ağaç sevgisinin ve orman varlığının artırılması amacıyla bu etkinlik düzenlenmekte. Bugün ağaç dikim etkinliğimizi hep birlikte yaptık. Pandemi dolayısıyla geçen senelere nazaran biraz daha düşük profilde oldu ancak burada amacımız sürdürülebilirliği sağlamak. Ağaç, bir ülkenin hem ekosistemi hem de ekonomik kalkınması açısından büyük önem taşımaktadır. Biz ağacı seven bir toplumuz. Nazillimizde de Orman İşletme Müdürlüğümüz 2020 yılı içerisinde yaklaşık 1 milyon 290 bin fidanımızı toprakla buluşturdu. Bugün düzenlenen ağaçlandırma kampanyası kapsamında da bin 833 fidanımızı toprakla buluşturacağız. Kızılay Anaokulumuza diktiğimiz fidanlarımız çocuklarımızla birlikte büyüyecekler. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 

“DİKİLEN AĞAÇLAR YANAN ORMANLARIMIZI BİR NEBZE DE OLSA TELAFİ EDECEKTİR”

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın Ankara ziyaretleri dolayısıyla programa katılamadığını belirten Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan; “Buradaki öğrencilerimiz eğitime yeni başladı. Bu ağaçları bahçemizi güzelleştirmek için hep birlikte diktik. Burada bir yeşil alan oluşturacağız. Orman yangınları her geçen gün bizleri daha da üzüyor. Ancak yanan ağaçlarımız yerine yenilerini dikerek bir nebze olsun telafi etmeye çalışıyoruz. Orman bir ülkenin geleceğidir. Bu tür etkinliklerin çoğalmasını diliyoruz. Nazillimizde ağaçlandırma yapılabilecek çok fazla arazimiz var. Orman İşletme Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

7 İLÇEDE 6 BİN 500 YENİ FİDAN

Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Orman İşletme Müdürü Türkay Karaçay; “Pandemi dolayısıyla küçük bir alan seçtik. Yeni faaliyete başlayan Kızılay Anaokulumuzun talebi doğrultusunda bahçemizi ağaçlandıracağız. 13 çeşit fidan dikimi yapacağız. İşletme Müdürlüğümüzün genelinde 7 ilçede de 6 bin 500 fidanın dikimi yapılacak. Bugün müdürlüğümüzün bahçesinde de tüm vatandaşlarımıza ücretsiz fidan dağıtımımızı gerçekleştirdik. Fidanlarımız dikime hazır. Nazillimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER