banner47

Kuşadası'nda kıyı temizliği

Karaova Mahallesi sahilinde kıyı temizliği yapıldı

Kuşadası'nda kıyı temizliği
banner68

Kuşadası'nda, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) üyeleri ve çevreci gönüllüler "Uluslararası Kıyı Temizleme" etkinliği kapsamında Kuşadası Belediyesi'nin verdiği destek ile Karaova Mahallesi sahilinde kıyı temizliği yaptı.

Uluslararası Kıyı Temizleme etkinliği (International Coastal Cleanup) Kuşadası Belediyesi ve TURMEPA derneği öncülüğünde Kuşadası'nda yapıldı. Dünya genelinde aynı anda 110 ülkede birden düzenlenen etkinliğe çok sayıda gönüllü ile birlikte Milli Windsörfçü Luis Göktepe de katıldı. "Kıyılara Akın Ediyoruz, Dünyanın Çöpünü Topluyoruz" sloganıyla sosyal mesafe kuralı gözetilerek gerçekleştirilen kıyı temizliğine katılan gönüllüler sigara izmariti, teneke kutu ve pet şişe gibi atıkları topladı. Yaklaşık 2 saat süren etkinlik, 100 kilogram katı atığın türlerine göre ayrılarak rapor hazırlanması için yetkililere teslim edilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
t.t.
t.t. - 10 ay Önce

Vahşi depolama şeklinde ayrıştırılmadan gömülen çöpleri ayırıp yetkili kişi raporlasa ne olurki? o raporda çöplükteki yerini alır. Yerel yönetimler herşeyi göstermece yaparlar ve halktan kurallara uymasını isterler. Örneğin Yatlar ve tekneler denize pis su boşaltamazlar cezası vardır.O yüzden tekneler pis sularını limanlarda bırakırlar,vidanjör pis suyu limandan alır ve kanalizasyon şebekesine verir.Arıtması olmayan Belediye pis suyu denize basar.Ve bu işlem için bir sürü de teknelerden para toplanır..

SIRADAKİ HABER