banner47

Koronayı fırsat bilip harekete geçtiler

Faaliyetleri durdurulsun!

Koronayı fırsat bilip harekete geçtiler
banner68
banner108

Aydın Çevre ve Kültür Platformu(AYÇEP) Başkanı Mehmet Vergili, halk koronavirüs nedeniyle panik içindeyken jeotermal şirketlerin ise bunu fırsata çevirerek faaliyetlerini hızlandırdığını söyledi. Zeytin ağaçlarının çiçek açma döneminde olduğunu da hatırlatan Vergili, "Korona tehdidi ve çiçek dönemi geçene kadar jeotermal enerji santrallerinin faaliyetleri durdurulsun" dedi.

AYÇEP Başkanı Mehmet Vergili yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

"Aydın'da temiz hava istiyoruz. Hava temiz olmaz ise vücut kendisini koruyamaz. Koronavirüs tetiklenir. Zeytin ve meyvelerin çiçek döneminde filtresiz gaz salan Jeotermal santrallerinin faaliyetleri durdurulsun. Koronavirüs'ten dolayı halk korku ve panik içinde yaşarken, Jeotermal şirketleri yasa dışı kuyu kazmaya devam ediyor. Jeotermal gazları salınmaya devam ediyor. Korona salgını geçinceye kadar zeytin ve meyve çiceği meyveye dönüşene kadar, sende jeotermal santrallerinin faaliyetleri durdurulsun diyorsan düşünceni yaz, yetkili yerlere dilekçeni ver. Hep bizden halktan fedakarlık beklenmesin. Aydın'ın temiz havaya ihtiyacı var. Arılar ölmesin, canlar ölmesin. Jeotermaller Aydın'ın Koronavirüsü olmasın"

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 10:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
B.S
B.S - 1 yıl Önce

Bu kadar çabaya, endişeye rağmen kimse sesimizi duymuyor, Aydın da yaşayıp bu havayı solumayanlar bilmez tabi,ne zaman bir açıklama yaparlar bu konuda belli değil, burada yaşayanların sağlığı onemsenseydi kuyulara hergun yenisi eklenmedi, Aydın halkını hasta edip ortadan silmeye yeminliler herhalde...

Özcan ŞENGÜL
Özcan ŞENGÜL - 1 yıl Önce

Corona virüsü kirli havada daha çabuk yayılma gösteriyor, bu Çin'de böyle oldu, havamız temiz olsun, havaya gaz salınımı olmamalıdır.

Rabia Erol
Rabia Erol - 1 yıl Önce

Evet size katılıyorum

Okuyucu
Okuyucu - 1 yıl Önce

Allah bunlarında belasını versin

Mehmet öztürk
Mehmet öztürk - 12 ay Önce

Jeotermal temiz enerjidir buharıında.karbondioksit ve bir vardır,zeytin için faydalıdır naranciye,için zararlı

SIRADAKİ HABER