banner47

Korona onları etkilemedi

Elektrikler yine kesiliyor

Korona onları etkilemedi
banner68
banner90

Koronavirüs salgını nedeniyle evde kalmak zorunda olan ve çalışamayan bazı vatandaşlar, Aydın'da yetkili elektrik firmasının borcu bulunan iş yerleri ve evlerin elektriğini kestiğini iddia ederek bu süreçte duruma çözüm bulunması için yetkililerden yardım istedi. 
Çin’de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle evde kalmak zorunda kalan ve çalışamayan vatandaşlar, elektriklerinin kesilmemesi için yetkililere seslendi. Aydın'daki elektrik firmasının salgın sürecini göz ardı ederek borcu bulunan iş yerleri ve evlerin elektriğini kestiğini öne süren vatandaşlar, zor durumda kaldıklarını ifade etti. Maddi yönden zor günler geçiren vatandaşlara ödeme kolaylığı yerine elektrik kesme işlemi uygulanması tepkilere neden oldu. 
Aynı zamanda, elektriği kesilen abonelerin Elektrik Dağıtım Şirketi Ödeme Noktaları, Bankalar ve PTT'de uzun kuyruklar oluşturduğu ve böylece salgının yayılması yönünde de olumsuzluk yarattığı gözlemlendi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın korona virüs genelgesine göre belediyelerin, hiçbir gerekçeyle abonelere yönelik su kesintisi uygulamayacağı açıklanmıştı. Vatandaş, aynı kolaylığı elektrik içinde beklediğini söyleyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 12:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihan
Cihan - 8 ay Önce

Ben cimere (cumhurbaşkanlığına) şikayette bulundum geçirdiğimiz bu zor dönemde(korona virusü) elektrik, su, doğalgaz ve telekominasyonu(cep telefonlarını)kesmeleri ve bizden evde oturmamızı istemeleri ve bu kesintileri tek fatura geçiktirdiğimiz için yapmaları çok acımasızca ve gaddarca!!!bakalım şikayetim nasıl sonuçlanıcak ve bakalım devlet halkının nekadar arkasında!!!

banner80
SIRADAKİ HABER