banner47
r

Koçarlı’da hizmet binası ihalesi yapıldı

Kaplan: Büyükşehir Belediye Başkanını da davet edeceğim

Koçarlı’da hizmet binası ihalesi yapıldı
banner68
banner108

Koçarlı Belediyesi Hizmet Binası ve İlçe Emniyet Amirliği Hizmet Binası Yapım İşi ihalesi gerçekleşti.  Yaklaşık maliyeti 11 milyon 559 bin 228,32 TL olarak belirlenen İhaleyi alacak firmanın yasal sürenin tamamlanması ile açıklanması ve ardından hizmet binasına ilk kazmanın vurulması bekleniyor. 
Koçarlı’ya bağlı Gündoğan Mahallesi'nde Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ait binada faaliyet gösteren Koçarlı Belediyesi, Orta Mahalle'de yer alan eski belediye hizmet binasını, yerine daha modern belediye hizmet binası ve emniyet hizmet binası yapmak için yıktı. Yapım maliyetinin tamamını, İçişleri Bakanlığı'nın karşılayacağı kompleks yapının ihalesini, Koçarlı Belediyesi gerçekleştirdi. Koçarlı’da ilçeye yapılacak belediye hizmet binası için ihale sürecinde sona gelindi. Yapım işini almak isteyen  Kanun  İnşaat  Petrol Otomotiv  10 milyon 944 bin 444 TL, Akçakaya İnşaat  14 milyon TL, Peker Grup 8 bin 300 milyon TL, Bandırma Doğan Yapı Malzemeleri isimli firma ise 10 milyon 883 bin TL teklif ile ihaleye katılım sağladı. Belediyenin sosyal medya hesabından canlı yayınlanan ihaleyi kesin olarak kazanan firma ihale komisyonu incelemesinden sonra açıklanacak ve daha sonra yapılacak temel atma töreni ile hizmet binasına ilk kazma vurulacak. 
“KOÇARLI HALKINA HAYIRLI OLSUN”  
İlçeye önemli bir hizmet kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “Koçarlımıza hizmet adına çıktığımız bu yolda önem verdiğimiz projelerimizden birinin AK Partimizin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 seçimlerinin yıl dönümüne denk gelmesi bizim için ayrı bir önem ifade ediyor. Bu vesileyle İktidarımızın 18’inci yılını kutluyorum.Hizmette daha ikinci yılı doldurmadan önemli bir ihaleye imza atmış olduğum için mutluyum. Gerçekleştirdiğimiz ihale içinde Koçarlı Belediye hizmet binası, Koçarlı yeni emniyet binası, belediye misafirhanesi, yaşlı merkezi, kadın merkezi, gençlik merkezi ve halk kütüphanesi bulunuyor. Koçarlı halkının beklentilerine cevap verecek kabiliyette bir binanın ihalesini gerçekleştirmiş olmanın mutluğunu ve gururunu yaşıyorum. İnşallah bu ihale yakın zamanda Koçarlı halkının hizmetine sunulur” dedi. 
“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINI DA DAVET EDECEĞİM”
Kaplan, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Yasal süreçlerden sonra temel atmak için Aydın Valimizi, Milletvekillerimizi, Belediye başkanlarımızı, Büyükşehir Belediye Başkanını da  temel atmak için davet edeceğim. Koçarlı’dan, merkezden uzaklaştırmış olan belediye hizmet binası ve ASKİ veznelerinde bu alan içerisinde yaparak halkımıza daha canlı, güçlü ve beklentileri doğrultusunda bir hizmet binası vereceğimi şimdiden umut ediyorum. Koçarlı halkına hayırlı uğurlu olsun. Daha ikinci yılı doldurmadan önemli bir ihaleye imza attığımız için Koçarlı halkı adına mutluyum, sevinçliyim. İnşallah önümüzdeki günlerde yeni ihalelerle Koçarlı halkına müjdelerle yolumuza gideceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER