banner47
r

Kamuda mesai saatleri değişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, kamudaki mesai saatlerinin eski haline getirildiğini açıkladı. Böylece Aydın ilindeki mesai saatleri yeniden 08.30-17:30 olarak belirlendi.

Kamuda mesai saatleri değişti
banner68
banner108

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, orta riskli kısımda yer alan Aydın'da da restoran, kahvehane ve kafelerin açılacağı belirtildi. Ayrıca, Aydın'daki kamu kurum ve kuruluşlarındaki mesai saatleri de sabah 08:30-17:30 olarak belirlendi.  

Erdoğan yaptığı açıklamadan satırbaşları: 

Aksi bir durumda yani salgın artış eğilimine girdiği yerde kısıtlamalar genişletilebilecek. Her ilimiz salgın tedbirlerinin orada ne düzeyde uygulanacağını kendileri belirleyecek.

Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.

Akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma sürecek. 

İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır.

Orta ve düşük riskli bölgelerde orta ilkokul liselerdeki eğitim başlayacaktır.

Restoran, lokanta ve kafetarya gibi yerler çok yüksek iller dışında sabah 7 akşam 19 saatleri arasında %50 kapasite ile sürdüreceklerdir.

Halı saha ve havuz düşük riskli illerde gibi yerler sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyetini sürdüreceklerdir.

Sokağa çıkma saatler 65 yaş üstü 21 yaş için orta ve düşükte kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek yerlerde çıkma süreleri artırılacaktır.

Sivil toplum kuruluşları, kooparatifler vb kuruluşlar düşük, orta, yüksek illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılacaktır.

Hedefimiz mümkün olan en kısa sürede ülkemizin tamamında normalleşme sürecini tamamlamaktır. Salgın boyunca her konu da öncü ve örnek olan Türkiye'nin kısıtlamaların gevşetilmesi, tamamen kaldırılması hususunda aynı başarıyı göstereceğine yürekten inanıyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER