banner47
r

İki mahalleye 39 bin metrekare sıcak asfalt

Bölgeye toplam 15 bin 120 metrekare sıcak asfalt dökülecek

İki mahalleye 39 bin metrekare sıcak asfalt
banner68
banner108

Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü  yaklaşan 2020 turizm sezonu öncesi hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda İkiçeşmelik, Kadınlar Denizi ve Türkmen mahallelerinde gerçekleştirilen çalışmalarda, toplam dört sokağa 39 bin metrekare sıcak asfalt dökülecek.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle birlikte Kuşadası’nın merkezi olan Türkmen Mahallesi’nde başladığı alt ve üst yapıyı yenileme çalışmalarını kesintisiz olarak sürdüren Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, İkiçeşmelik ve Kadınlar Denizi mahallelerinde de eş zamanlı olarak başlattığı yol yapım çalışmalarına da devam ediyor. İkiçeşmelik Mahallesi 613 Sokak’ta yol açma çalışması tamamlanırken yağmur suyu hattı döşemesi yapılıyor. Alt yapı çalışmalarının ardından bölgeye 24 bin 256 metrekare sıcak asfalt dökülecek. Stabilizasyon ve bordür döşeme işlemleri tamamlanan Kadınlar Denizi Mahallesi 557 ve 560 sokaklara ise sıcak asfalt dökülmeye başlandı. Bölgeye toplam 15 bin 120 metrekare sıcak asfalt dökülecek.

“KUŞADASI’NDA HİZMET ALMAYAN MAHALLE KALMAYACAK”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, havaların izin verdiği ölçüde yol yapım ve onarım çalışmalarına devam edeceklerini belirterek  “Kuşadası’nın 2020 sezonuna farklı bir çehre ile girmesi için çalışıyoruz. Bu nokta belediyemize büyük destek veren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ve ekibine teşekkür ederim. Geçtiğimiz yaz sezonu boyunca ilçe genelinde uzun yıllardır girilmeyen birçok cadde ve sokakta gerçekleştirdiğimiz yol yapım çalışmalarıyla vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler aldık. Görevde olduğumuz sürece önceliğimiz vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek olacak. İkiçeşmelik ve Kadınlar Denizi mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz alt yapı ve üst yapı çalışmalarında son aşamaya geldik. Kadınlar Denizi Mahallesi 557 ve 560 sokaklara sıcak asfalt dökmeye başladık. İkiçeşmelik Mahallesi 613 sokakta ise alt yapı çalışmalarına devam ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER