banner47
r

"Hakkınızdaki kadına şiddet fezlekelerinden biliyoruz"

Özdemir, Posacı'ya tepki gösterdi

"Hakkınızdaki kadına şiddet fezlekelerinden biliyoruz"
banner68
banner108

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik kullandığı ‘arsız, yüzsüz’ ifadelerine tepki gösteren CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Posacı’nın kadına şiddetten dolayı hakkında fezlekesi bulunduğunu belirtti. Özdemir, “Biz Aydınlıları daha fazla utandırmadan bir an önce siyaset sahnesinden çekilin” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik kullandığı ifadelere, CHP’li kadınların tepkisi sürüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Posacı’nın kadına şiddetten dolayı hakkında fezlekesi bulunduğunu belirterek, “Yüzsüz de sizsiniz, arsız da” dedi.

Özdemir’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün hemen ertesi günü söylediğiniz, size pek yakışan sözlerinizi biz kadınlar aynen iade ediyoruz. Yüzsüz de sizsiniz, arsız da!

Erkek egemen siyasetin ne kadar çirkinleşebileceğini size bakarak anlayabiliyoruz.

Bizce sizin kadınlara bakış açınızda da, onlara yaklaşma şeklinizde de bir bozukluk var. Nereden mi biliyoruz? Hakkınızdaki sıra sıra kadına şiddet fezlekelerinden! Bir kadına el kaldırdınız mı?

Hakkında kadına şiddetten dolayı fezlekesi olan kaç vekil vardır ki? Acaba sizin hakkınızda da bir kadına şiddetten fezleke hazırlandı mı?

‘Arsız’la, ‘yüzsüz’le bir kez daha biz kadınları utandırdınız. Utanmanın ne demek olduğunu biliyor musunuz; başkası adına utanmanın?

Üstelik size daha çok yakışan bu kelimeleri siyaseti çirkinleştirmeyen, kendisi de bir anne olan bir kadına karşı kullandınız.

Aydın'da kaybetmeye mahkûmsunuz. Her kaybettiğinizde daha da yüzsüzleşiyorsunuz. Kadını aşağılayan bu tavırlarınız yüzünden de her zaman kaybeden olacaksınız.

Hep özlemini duyduğumuz temiz siyaset sizin gibi siyasetçilerle maalesef ki hayal. Bu nedenle biz Aydınlıları daha fazla utandırmadan bir an önce siyaset sahnesinden çekilin. Çekilin ve siyasi tarihin çöplüğünde yerinizi alın.

Biz kadınlar sizi orada hatırlayacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER