banner47
r

Erim’in Nazilli'deki yangında ihmal iddialarına Sevim’den yanıt

“Talihsiz olaydan siyaset devşirmeye çalışıyor”

Erim’in Nazilli'deki yangında ihmal iddialarına Sevim’den yanıt
banner68
banner108

Nazilli’ye bağlı Işıklar Mahallesi’nde 8 evin kül olduğu yangınla ilgili Büyükşehir’in ihmali olduğunu öne süren AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’e, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim’den yanıt geldi. Sevim, Erim’in olaydan siyaset devşirmeye çalıştığını söyleyerek, “Nazilli Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleri yangın yerinde gerekli müdahale, önlem ve incelemeler yaparak görevlerini layıkıyla yapmışlardır” dedi.

Nazilli’ye bağlı Işıklar Mahallesi’nde meydana gelen büyük yangında itfaiye araçlarının su depolarının boş olduğuna yönelik iddialarla ilgili konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Büyükşehir’in başlattığı söndürme çalışmalarında ihmal olduğunu öne sürerek, “Demek ki eksik gelmiş, yanlış. İstasyonlar olması lazım. Büyükşehir’in çalışanları nerede? Eğitim nerede? Yok. Bunların olması gerekir” şeklinde konuşmuştu.

Erim’in olaydan siyaset devşirmeye çalıştığını söyleyen CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

“TÜM BİRİMLER SEFERBER OLDU”

Sevim’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Milletin vekili ancak milletle alakası yok. Yaklaşık 5-6 evin yanıp kül olduğu, insanların canını zor kurtardığı, ışıklar mahallemizin bir facianın eşiğinden döndüğü bir olayın ardından talihsiz bir şekilde açıklama yaparak kendine bir siyaset yapma alanı yaratma çabası içine giren AKP milletvekili Bekir Kuvvet Erimi anlamakta zorlanıyoruz. Sabah 03.00 civarı başlayan ve Işıklar mahallemizin yapısı itibariyle zemin katların odun depoları olarak kullanılması nedeniyle çok kısa bir sürede yayılan yangının haber verildiği andan itibaren hem Nazilli Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan hem de Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Serdar Adanır olay yerine gelmişlerdir. Tüm birimleri seferber ederek yangının söndürülüp, soğutulması ve daha geniş bir alana yayılmasını engellenmesi sağlanana kadar olay yerinde kalmışlardır. Sabaha kadar Nazilli belediyesi ve Aydın büyükşehir belediyesinin tüm birimleri yangın yerinde gerekli müdahale, önlem ve incelemeler yaparak görevlerini layıkıyla yapmışlardır.”

“ACININ RENGİ VE SİYASETİ OLMAZ”

Sevim, sözlerini şöyle sürdürdü:  

“Olay yeri ziyaretimizde yangından etkilenen vatandaşlarımız ve mahalle muhtarımızla yaptığımız görüşmelerde hem Nazilli Belediyesi hem de Aydın Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin insanüstü bir mücadeleyle yangına gerekli tüm müdahaleleri yaptığını, herhangi bir ihmalin olmadığını ve daha büyük bir faciaya dönüşmesini engellediklerini anlatmışlardır. Tek tesellimizin can kaybımızın yaşanmadığı bu talihsiz olaydan siyaset devşirmeye çalışan AKP Milletvekili Sayın Bekir Kuvvet Erim’i kınıyorum. Sayın Erim, acının rengi ve siyaseti olmaz. Dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde hizmet ve yatırım getirmedeki beceriksizliğinizi her daim Aydın halkının yanında olan büyükşehir belediye ekiplerini ve yangına müdahalelerde tescilli bir başarısı olan aydın itfaiye personellerini suçlayarak gizleyemeyeceksiniz. Seçildiğiniz bölgenin hiçbir derdine çözüm bulamadınız.

Adınızın İstihdama, üretime, yoksulluğa, çevre sorunlarına ve çiftçi sorunlarına çözüm yaratan biri olarak anılmasını sağlayacağınıza, eski polis okulu arazisini millet bahçesine çevirmek için 10 milyon Türk lirasına yakın bir bedelle İstanbul’da yaptığınız ihaleyle anılmasını sağladınız. Zamanınızı oturup Aydın büyükşehir belediyesinin verdiği hizmetlerde açık arayıp harcayacağınıza halkın size emanet ettiği vekilliği layıkıyla yaparak hizmet üretin. Unutmayın siz sarayın değil milletin vekilisiniz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER