banner47

Emniyet ve Adliye binasının temeli Haziran’da atılacak

AK Parti'li Savaş, Aydın Kulis'e açıkladı

Emniyet ve Adliye binasının temeli Haziran’da atılacak
banner68

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın Kulis Gazetesi’ni ziyaret etti. Aydın’a yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi veren Savaş, yeni Adliye Sarayı ve Emniyet Müdürlüğü binasının temellerinin Haziran ayında atılacağını açıkladı.
TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, gazetemizi ziyaret etti.
Güncel siyasi konular ve Ankara’daki çalışmalarına ilişkin bilgiler paylaşan Mustafa Savaş, Aydın’a yapılacak projelerde gelinen süreci anlattı.
Çalışmaları devam eden Adliye Sarayı ve yeni Emniyet Müdürlüğü binasında önemli yol katedildiğini ifade eden Savaş, iki binanın yapımı için Haziran ayında temel atılacağını açıkladı.
ADLİYE SARAYI İÇİN GERİ SAYIM
2020 yılı yatırım programına alınan, 91 bin 890 metrekare kapalı alana inşa edilecek Adalet Sarayının ihalesinin tamamlandığını hatırlatan Savaş, yeni binanın fiziki ve sosyal her ihtiyaca cevap verebileceğini vurguladı. 
Adalet Sarayının proje çizimlerinde sona gelindiğini açıklayan TBMM KİT Komisyonu Başkanı AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Adliye binasının ihalesi yapılmıştı. Çizimlerinde son aşamaya gelindi. Yetkililerden aldığımız bilgiye göre, bu yılın Haziran ayına kadar ihalesi yapılarak temeli atılacak” dedi. 
İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN KAZMA VURULACAK
İl Emniyet Müdürlüğü binası için de çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayan Savaş, ilk kazmanın Haziran ayında vurulmasını planladıklarını söyledi.
Savaş, “İl Emniyet Müdürlüğü binasıyla ilgili projenin ihalesi yapıldı. Şu anda çizimleri devam ediyor. Yetkililerden aldığımız bilgiye göre, bu yılın Haziran ayına kadar ihalesinin yapılacağı, temelinin atılacağı ifade edildi.  İlimize hayırlı uğurlu olsun. Zaten takip ettiğimiz bir konuydu. İl Emniyet Müdürlüğünün binaları dağınıktı. Bir de son depremden sonra binanın boşaltılması gerekiyordu. Bu da süreci hızlandırdı. İlimiz, çok önemli iki hizmet binasına kavuşacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER