banner47

Efeler’de korona antik kent ve mezarlıklar hariç her yerde

Efeler’de korona antik kent ve mezarlıklar hariç her yerde
banner68

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs bilgilerini içinde barındıran 'Hayat Eve Sığar' uygulamasındaki Aydın'ın yoğunluk haritası vatandaşları tedirgin etti. Efeler’de bulunan Tralleis Antik Kenti ve mezarlıklar hariç ilçedeki tüm alanlarda yoğunluk olduğu görüldü.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını insan yaşamını tehdit etmeye devam ediyor. Dünya genelinde birçok ülkede salgınını için çeşitli kısıtlamalar ve denetimler gerçekleştirilirken, ülkemizde de virüsün önüne geçilmeye çalışılıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında Türkiye geneli koronavirüs yoğunluk haritası da vatandaşlarla paylaşılarak durumun ciddiyeti gözler önüne seriliyor.

Ülke genelinde belirli bölgelerde yoğunluk yaşanırken, Korona virüsün en fazla görüldüğü illerden biri de Aydın oldu. Aydın'ın Efeler ilçesi de yoğunluk haritasında ilk sırada yer aldı. Çeşitli renklerle renklendirilerek yoğunluk haritası belirlenirken, en riskli bölgeyi belirten kırmızı renk neredeyse Efeler ilçesinin tamamını kapladı.

Koronavirüs testi pozitif çıkan ya da virüslü vatandaşlarla temaslı olduğu tespit edilerek karantinaya alınan kişilerin adreslerinin bulunduğu bölgelere göre hazırlanan yoğunluk haritasındaki kırmızı renk durumun ciddiyetini gözler önüne serdi.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER